Засновник географії

З цієї статті Ви дізнаєтесь хто є засновником географії і хто створив першу карту світу.

Хто батько географії?

Засновник географії — ​​давньогрецький вчений Ератосфен. Він був дуже різнобічною людиною, який володів прекрасними знаннями в області не тільки географії, а й математики, астрономії.

Першу свою роботу, яку він присвятив дослідженню Землі, засновник географії назвав «Географіка». Книгу Ератосфен забезпечив власноруч складеними картами. Дана книга ознаменувала народження нової науки — науки географії. Ератосфен увійшов в історію як її батько і засновник. Він був першим, хто застосував і ввів в ужиток термін «географія». Також важливою його заслугою є і створення карти світу — першої в своєму роді. На ній були відображені, всі важливі відомості і знання про навколишній світ, які були відомі на той період часу.

Основоположник науки географія розділив земну поверхню на карті на 4 зони. Землю, обжиту людиною, він розмістив в північній частині карти, думаючи, що дана територія з людьми не може бути на жаркому півдні.

Особливо важливим винаходом Ератосфена є система координат, якою він покрив свою карту. Вона являла собою сітку і вертикальних і горизонтальних ліній, що перехрещуються між собою. Вчений вперше ввів у науковий обіг термін меридіана і паралелі.

Використовуючи астрономічні прилади, Ератосфен унікально і точно виміряв довжину кола нашої планети по меридіану, що проходить через Олександрію. Звичайно, дані вимірювання не були точні, але це було грандіозне досягнення на той час. Тільки через 1800 років вчені точно виміряли окружність Землі.

Також античний вчений розвинув ідею безмежності і єдності Світового океану. Він був переконаний, що крім океану землю більше ніщо не оточує.

На жаль, його праця «Географіка» до наших днів збереглася не в повному обсязі.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто є основоположником географії.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *