Засновник педагогіки

Хто є основоположником педагогіки, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Засновник педагогіки як науки

Освіта є невід’ємною частиною нашого життя. А основоположником педагогіки як науки є Ян Амос Коменський (1592-1670), чеський учений і педагог.

Ян Амос Коменський жив у важкі для Чехії часи XVII століття. Але це не завадило йому зробити найбільші розробки класно-урочної системи, якою ми користуємося ми і зараз.

Чеський вчений був першим, хто обгрунтував принципи навчально-освітньої роботи, систематизував раніше відомі в ті часи знання про виховання і розвинув їх в рамках вимог того часу і навіть набагато випередив свій час. Можна сміливо стверджувати, що Ян Амос Коменський — це засновник педагогіки, нової самостійної науки.

Принципова новизна системи Коменського полягала в поділі учнів індивідуумів на однакові вікові групи. Також йому належить поділ навчального процесу на уроки — тимчасові відрізки, на яких учні вивчали конкретно визначений зміст навчальної книги. Амос Коменський затвердив в ролі основного, універсального методу навчання наочний метод.

Для Коменьского, процес виховання — це процес, який складається з ввчання наук, релігійного і морального виховання. Велике значення в навчанні він надавав пробудженню інтересу до знання в учнів. Для цього Коменський ввів метод драматургії, який використовувався на заняттях. Подібного роду заняття він описав у книзі «Школа-гра» в 1656 році. У неї він спеціально включив 8 власних п’єс. Їх мета — щоб діти, розігруючи їх, отримували необхідні знання. До винаходу цього методу, вони просто заучували потрібну інформацію.

Також Коменський розробив принципи навчання:

  • наочність
  • свідомість
  • систематичність
  • міцність

Для дітей він створив перший в світі ілюстрований підручник під назвою «Світ чуттєвих речей в картинках». Кожне поняття яке розглядалося на уроці, було ілюстровано.

 Сподіваємося, що прочитавши цю статтю, Ви дізналися, що основоположником педагогіки є Ян Амос Коменський.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хто автор

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *