Засновник систематики

Прочитавши цю статтю Ви дізнаєтеся хто є засновником систематики.

Засновник систематики

Систематика — це галузь біології, яка займається класифікацією живих видів істот, і вивчає біологічне різноманіття.

Основоположником систематики є натураліст зі Швеції — Карл Лінней. Він був першим, хто запропонував класифікацію організмів на види, роди і класи. Класифікація Ліннея дуже допомогла сучасним наукам. Засновник систематики вперше об’єднав людину і мавп в один вид — загін приматів. Але натураліст аж ніяк не стверджував, що людство походить від мавпи, а всього лише запримітив їх зовнішню схожість. Також він окремо виділив класи птахів і ссавців.

Все своє життя знаменитий учений присвятив вирішенню завдань систематизації неживої і живої природи. Його основною роботою є «Система природи». У ній він описав величезне число (на той час) видів різних тварин і рослин. У першій публікації книги було всього лише 13 сторінок, а ось в останній, дванадцятий книзі — цілих 2335 сторінок.

Карлу Ліннею належить наступне нововведення — в науку він ввів систему латинських подвійних назв живих організмів: бінарну номенклатуру. В описі нових видів живих організмів вона дозволила встановити якийсь порядок. Введення для наукових найменувань об’єктів класифікації латині дозволило істотно полегшити спілкування вчених з різних країн світу. Кожен описаний організм відповідно до вимоги номенклатури Карла Ліннея, спочатку іменувався родовою назвою, а після видовою.

Сподіваємося, що прочитавши цю статтю, Ви дізналися, що основоположником науки систематики є шведський натураліст Карл Лінней.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *