«Заварити кашу» фразеологізм

«Заварити кашу» фразеологізм часто вживаний, але його значення пам’ятають не всі. Чому кажуть «заварити кашу» ви дізнаєтеся в цій статті.

«Заварити кашу» значення

Заварити кашу – затіяти якусь не­приємну, копітку справу.

«Заварити кашу» походження

За старих часів, коли на Русі ще не знали картоплі, каша була основною стравою у селян. Зрозуміло тому, чому саме з кашею пов’язано багато фразеологічних зворотів: “з ними каші не звариш” – говорили про людину, з яким не можна було робити обшее справу, “мало каші їв” – молодий і недосвідчений. Каша готувалася швидко, на це не було потрібно великого вміння. Якщо каша виходила несмачною, її все одно доводилося їсти (розсьорбувати).

”Заварив кашу” – говорили про людину, яка, не обдумавши і не розрахувавши наслідки, створила складну ситуацію для себе і оточуючих. Для того, щоб розплутати цю ситуацію, доводилося “розхльобувати кашу” – тобто прикладати великих зусиль для виправлення створеної ситуації.

«Заварити кашу» приклад

(Заславський) – …Ваш шановний дядько заварив цю кашу, хай він сам її й розсьорбує. Одна справа хи­зуватися перед панами, друга – воювати з козаками (Качура, Твори, т. II, 1958, стор. 445);

Прокіп заварив таку кашу, з якої, мабуть, не вийти цілим ні йому, ні, не доведи господи, й дочці його (Дмитерко, Наречена, 1959, стор. 68);

(Командуючий) – … До речі, й чому вас (німців-патріотів) не відправляють в глибокий ворожий тил, приміром, у саму Німеччину? Адже там ви могли б заварити добрячої каші (Ю. Бедзик, Полки ідуть на переправу, 1959, стор. 110).

Тепер ви знаєте що означає вислів «заварити кашу» та історію його походження.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: З

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *