“Заварити кашу” фразеологізм

“Заварити кашу” фразеологізм часто вживаний, але його значення пам’ятають не всі. Чому кажуть “заварити кашу” ви дізнаєтеся в цій статті.

“Заварити кашу” значення

Заварити кашу – затіяти якусь не­приємну, копітку справу.

“Заварити кашу” походження

За старих часів, коли на Русі ще не знали картоплі, каша була основною стравою у селян. Зрозуміло тому, чому саме з кашею пов’язано багато фразеологічних зворотів: “з ними каші не звариш” – говорили про людину, з яким не можна було робити обшее справу, “мало каші їв” – молодий і недосвідчений. Каша готувалася швидко, на це не було потрібно великого вміння. Якщо каша виходила несмачною, її все одно доводилося їсти (розсьорбувати).

”Заварив кашу” – говорили про людину, яка, не обдумавши і не розрахувавши наслідки, створила складну ситуацію для себе і оточуючих. Для того, щоб розплутати цю ситуацію, доводилося “розхльобувати кашу” – тобто прикладати великих зусиль для виправлення створеної ситуації.

“Заварити кашу” приклад

(Заславський) – …Ваш шановний дядько заварив цю кашу, хай він сам її й розсьорбує. Одна справа хи­зуватися перед панами, друга – воювати з козаками (Качура, Твори, т. II, 1958, стор. 445);

Прокіп заварив таку кашу, з якої, мабуть, не вийти цілим ні йому, ні, не доведи господи, й дочці його (Дмитерко, Наречена, 1959, стор. 68);

(Командуючий) – … До речі, й чому вас (німців-патріотів) не відправляють в глибокий ворожий тил, приміром, у саму Німеччину? Адже там ви могли б заварити добрячої каші (Ю. Бедзик, Полки ідуть на переправу, 1959, стор. 110).

Тепер ви знаєте що означає вислів “заварити кашу” та історію його походження.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. про

    спасибі

    Відповіcти