«Жабеня» Едгар По скорочено

«Стриб-Скок», «Жабеня» або «Гоп-Фрог» (оригінальна назва «стриб-скок, або Вісім скованих орангутанів» (англ. Hop-Frog; Or, the Eight Chained Ourangoutangs)) — розповідь Едгара Аллана По в жанрі хоррор, опублікована 17 березня 1849 року в бостонській газеті «The Flag of Our Union».

«Жабеня» Едгар По скорочено 

В одній державі жив король, який любив жартувати. Тому всі його сім міністрів були відомими жартівниками. Але був у короля і справжній карлик-блазень, якого усі називали Жабеня. Жабеня разом з дівчиною Тріпеттой подарував королеві один генерал. Одного разу король вирішив влаштувати маскарад і доручив Жабеняті придумати гостям костюми. Карлик успішно впорався з цим завданням. Проте король і його міністри хотіли, щоб Жабеня придумало для них щось особливе.

Бажаючи у черговий раз повеселитися, король змусив карлика випити келих вина. Не задовольнившись результатом, він наповнив і другий келих. У цей момент Тріпетта спробувала вступатися за свого друга, знаючи, що той не виносить вино. Але король лише відштовхнув дівчину і виплеснув вино їй в обличчя, розраховуючи цим розсмішити оточення. У відповідь він почув лише скрегіт зубів Жабеняти.

Карлик встиг відійти від дії вина і запропонував королеві і його свиті вбратися «орангутангами». Намазавши дьогтем і обвалявши в прядиві тирана і міністрів, Жабеня обв’язало їх ланцюгом. У призначений час вісім скутих «орангутангів» увірвалися в зал і стали лякати гостей. В той час, коли вони опинилися в центрі зали прямо під люстрою, вони були підвішені карликом на ланцюзі, що звисає із стелі. За допомогою факела Жабеня підпалило кривдників і із словами «я блазень — і це мій останній жарт» сховався через люк в стелі. Ніхто більше не бачив Жабеняти і Тріпетту.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *