Жак Луї Давид біографія та цікаві факти

Жак Луї Давид коротка біографія та цікаві факти французького художника викладені в цій статті.

Жак Луї Давид біографія

Майбутній французький художник з’явився на світ 30 серпня 1748 року в родині багатого комерсанта. Хлопчик рано залишився без батька, його виховувала мама. Захопившись малюванням, він вступає в 1766 році в престижний заклад — Академію мистецтва і живопису. Завдяки своєму викладачеві, майстру античного мистецтва, Жозефу Марі Вьєн, Давид в період 1775-1780 років займається детальним вивченням античності. Він захопився в Академії майстрами епохи Відродження і в його творах це помітно.

Своє перше кохання він зустрів в 1782 році. Нею була Шарлотта Пекулий. Вона стала його дружиною, у їх шлюбі народилося 4 дітей.

У 1784 році Жак Луї став членом Академії живопису і з цього року починається його успішна кар’єра художника. Його давня мрія здійснилася — Давид починає виставляти свої картини і у нього з’являються перші шанувальники.

В цей час починаються революційні рухи. І вони з головою захоплюють молодого художника. Він з 1792 року бере в них активну участь. Навіть картини, написані в революційний період, носять політичний характер. Жак Луї після термідоріанського перевороту разом з іншими його учасниками був заарештований. Сім’я сильно за нього переживала. Незабаром художника виправдали і відпустили на свободу.

З приходом до влади Наполеона, Давид став його прихильником. Незабаром він завоював довіру Наполеона і став єдиним і особистим і художником Бонапарта. Після того, як влада Наполеона впала, художник з дружиною і дітьми тікає до Швейцарії. Звідти переїжджає до Брюсселя, продовжуючи роботу над новими картинами.
Жак Луї Давид помер 29 грудня 1825 в Брюсселі в своєму будинку.

Жак Луї Давид цікаві факти

Перші картини художника — «Битва Марса з Мінервою», «Антіох, син Селевка» і «Велизарій».

Цікаво, що на своїй єдиній дружині Давид одружився двічі. Під час революційних рухів він залишив її, але коли революція пройшла Жак вдруге одружився на ній.

Він мріяв отримати римську стипендію, щоб навчатися безкоштовно в Римі. Жак Луї чотири рази намагався перемогти в конкурсі на стипендію. Після чергового програшу він вирішує шляхом голодування вчинити самогубство. Але в 1775 році художник все ж здобув перемогу і відправився в Італію.

Жак Луї Давид був єдиним придворним художником Наполеона, який фіксував життєві події Бонапарта на полотні.

Художник був основоположником революційного класицизму і висунув абсолютно новий тип художника. Це борець, який своїми полотнами виховує в молоді вірність обов’язку, високі моральні якості, героїзм.

Славу Давиду як художнику принесла картина під назвою «Клятва Гораціїв».

Був прихильником Корреджо і Рафаеля.

Любив слухати музику і відвідувати театри. Після чергового спектаклю він повертався ввечері додому. І його збила візок. Художника в важкому стані доставили додому, але після перенесених травм він помер 29 грудня 1825 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *