Жан Дюбюффе біографія

Жан Дюбюффе (1901 — 1985) — французький художник і скульптор.

Жан Дюбюффе біографія

Народився  31 липня 1901 в Гаврі в сімї виноторговця.
Творча кар’єра була розпочата в 1942 році. Він створював примітивні, дитячі, гумористичні роботи на противагу встановленим смакам. Для багатьох робіт він готував товстий шар матеріалів, таких як асфальт, галька, скло, щоб збагатити поверхневу структуру своїх творінь.

в 1944 році відбулася його перша персональна виставка в паризькій галереї Р. Друена. Був близький до сюрреалістів. Став основоположником Ар Брют — дослівно «грубого» або «сирого» мистецтва, принципово близького до аматорського живопису дітей чи самоуків, що не визнає загальноприйнятих естетичних норм і використовує будь-які підручні матеріали. В 1948 році почав збирати колекцію ар брют (в даний час знаходиться в Лозанні). В 1975 році заснував у Парижі Фонд Дюбюффе.

Серед пізніх робіт Дюбюффе виділяються численні величезні, білі, необпалені репрезентативні скульптури з важкими контурами кольорових ребер і граней. У музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка представлені його роботи « Cow with the Subtile Nose», «Beard of Uncertain Ретурнс».

Помер 12 травня 1985 року в Парижі.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *