Жан-Жак Руссо біографія скорочено

Жан-Жак Руссо біографія українською мовою скорочено відомого французького письменника, філософа, викладена в цій статті.

Жан-Жак Руссо біографія коротко

Жан-Жак Руссо народився 28 червня 1712 в Женеві. З дитинства захоплювався читанням книг. Мати померла при пологах, а коли батько одружився знову, Жан- Жака віддали вчитися до нотаріуса, пізніше — до гравера.
У березні 1728 покинув Женеву, подорожував по Швейцарії, Франції.

У цей період в його житті з’явилася пані де Варан, молода забезпечена вдова-аристократка, стараннями якої Руссо був відправлений у Туринський монастир, де став католиком і через це втратив женевське громадянство. У 1730 р Руссо продовжив мандрівку по країні, але у 1732 р повернувся до покровительки, цього разу в ролі коханця. Їхні стосунки, що тривали до 1739 стали для нього перепусткою в інший світ, який раніше був йому не доступний.

У 1740 р стараннями покровительки він став гувернером відомого судді з Ліона. У 1743-1744 рр. Руссо працював секретарем при французькому посольстві в Венеції, але повернувся в Париж, де в 1745 р відбулося його знайомство з Терезою Левассер, яка стала його супутницею життя, матір’ю їх п’ятьох дітей. Всі вони росли в виховному будинку, тому Руссо-батько вважав, що не може сам їх виховувати. До цього ж періоду його біографії відноситься і знайомство з Д. Дідро.

В 1749 р Ж.-Ж. Руссо став володарем премії Діжонської академії, і ця подія ознаменувала початок самого плідного десятиліття в його діяльності. У тому ж році Руссо був притягнутий до спільної роботи над «Енциклопедією». Всього він написав для неї 390 статей, в більшості своїй музикознавчих.

У 1750 р побачив світ трактат під назвою «Міркування про науку і мистецтво». Озвучені в ньому ідеї протиставлення цивілізованого суспільства природнму стану отримали розвиток в трактаті «Міркування про початок і підстави нерівності між людьми» (1755). У 50-ті рр. Руссо все більше і більше віддалявся від літературних салонів. У 1754 р, з’їздивши до Женеви, він знову звернувся до кальвінізму, повернув собі права громадянина.

Повернувшись до Франції, протягом 1756-1762 рр. Руссо вів усамітнений спосіб життя, оселившись в передмісті Парижа. Написаний в 1762 р роман «Еміль» і політичний трактат «Про суспільний договір» змусили Руссо покинути Францію щоб уникнути арешту. Його твори були спалені не тільки в Парижі, але і в Женеві. Притулок він знайшов у власному прусського короля князівстві Невшательскому.

 

Хоча до 1770 Руссо було заборонено перебувати на території Франції, Руссо повернувся у 1767 під фальшивим ім’ям. У 1768 він, наче, одружився із Терезою, хоча одруження католиків із протестантами тоді не визнавалися.

Помер Руссо 2 липня 1778 від крововиливу в мозок під час прогулянки маєтком маркіза Рене Луї де Жірардена в Ерменонвілі.

Коротка біографія Руссо ознайомила Вас з основними фактами його життя ті творчості.

Автор: Гнатюк У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *