Жанна д’Арк цікаві факти

жанна дарк біографія коротко Цікаві факти про відомих людей

Жанна д’Арк цікаві факти з життя національної героїні Франції викладені в цій статті.

Цікаві факти про Жанну д’Арк

Жанна д’Арк, дівчинка з селянської сім’ї, вперше почула звернений до неї потойбічний голос у віці 13-14 років. Пізніше голосів стало більше, вона стала розрізняти їх і свідчила, що з нею в числі інших говорять святий Михайло, свята Катерина Олександрійська і свята Маргарита.

Господь дав 4 обіцянки через Жанну: що буде знято облогу з Орлеана, що дофін буде присвячений і коронований в Реймсі, що захоплений англійцями Париж буде повернутий законному королю Франції і що герцог Орлеанський, який був тоді в полоні у англійців, повернеться на батьківщину. Все це здавалося неймовірним, але виповнилося в точності.

На суді Жанна свідчила, що ні пролила жодної краплини крові в боях, і що її прапор, на якому був зображений Христос Суддя, був їй дорожче меча. Жанна виступала як стратег і полководець, але сама не вбивала навіть в бою.

Р. Перну назвав Жанну Д’Арк «прообразом політичного в’язня», так як процес над нею відповідав, в першу чергу, політичному запиту. Навіть утримувалася вона під час процесу не в церковній в’язниці, як це було покладено для обвинувачених в єресі, а в самій звичайній.

Її звинуватили в чаклунстві та єресі: підлеглі англійцям церковники виходили з того, що тим самим завдадуть шкоди Карлу VII, бо в цьому випадку він виявиться коронованим єретичкою і відьмою. Жанна захищалася з рідкісною мужністю й винахідливістю, але 2 травня 1431 роки їй було пред’явлено звинувачення в чаклунстві (звинувачення в єресі відпали) і було запропоновано відректися від віри в «голосі» і від носіння чоловічого одягу. Під страхом смерті вона погодилася на зречення і 28 травня була засуджена до довічного ув’язнення. Однак у в’язниці їй підкинули чоловічий одяг, що означало рецидив злочину і автоматично вело до смерті. Незважаючи на явну провокацію, Жанна заявила, що одягла чоловічий одяг добровільно, що бере зречення назад і шкодує про нього. Два дні потому – 30 травня 1431 року її заживо спалили на ринковій площі Руана.

За свідченням очевидця, секретар англійського короля, «повернувся після страти Жанни, стогнучи, і плакав про те, що він бачив там, кажучи: «Ми всі загинули, бо спалили людину добру і святу»».

Процес реабілітації Жанни було розпочато в 1455 році на прохання її матері. В ході процесу були заслухані 115 свідків, і нарешті, 7 липня 1456 року в присутності папського легата Жанну реабілітували. При цьому беатифікована вона була тільки в 1909 році, а канонізована – в 1920.

Перша поема, присвячена Жанні, була складена вже через 5 років після її смерті. Розмір її становить понад 20.500 віршів. Крім того, про неї писали в своїх книгах Шиллер, Вольтер, Шекспір, Анатоль Франс, Клодель, Бернанос, Дж. Бернард Шоу та багато інших. Свої музичні твори їй присвячували Чайковський, Верді, Лист, Гуно, Хеннегер.

Існує більше 20 фільмів, знятих за мотивами історії Жанни Д’Арк. Перший з них був знятий на зорі кінематографа, в 1898 році. Серед режисерів, які зверталися до її біографії, Роберто Росселліні і Робер Брессон.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Дарина

    Дякую! Дуже корисна інфа, на історію якраз задали

    Відповіcти
  2. артем

    тож задали проект

    Відповіcти