«Злочин і кара» образ Мармеладова

Характеристика образу Мармеладова з роману «Злочин і кара» наведена в цій статті. Мармеладов входить до числа тих нещасних персонажів роману, які часто виявляються безсилими перед життєвими обставинами.

«Злочин і кара» образ Мармеладова

Мармеладов Семен Захарович — титулярний радник, батько Сонечки. «Це був чоловік років вже за п’ятдесят, середнього зросту і щільної статури, з сивиною і з великою лисиною, з набряклим від постійного пияцтва, жовтим, навіть зеленкуватим обличчям і з припухлими віками, через які сяяли крихітні, як щілинки, але одухотворені червонуваті оченята. Але щось у ньому було дуже дивне; у погляді його світилася начебто навіть захопленість, — мабуть, був і сенс, і розум, — але в той же час миготіло ніби безумство».

Мармеладов позбувся місця у зв’язку зі скороченням кадрів і відтоді почав пити.

Раскольников зустрічається з Мармеладовим в трактирі, де той розповідає йому про своє життя і сповідається в гріхах — що п’є і пропив речі дружини, що його власна дочка Соня через зубожіння і його пияцтво пішла на панель. Мармеладов усвідомлював всю свою нікчемність і глибоко каявся у всіх своїх гріхах. Але в той же час він не мав сил щось змінити. Свою слабкість і свої вади герой представляв як драму вселенського масштабу. Часто він поводився дуже театрально.

«Жаліти! навіщо мене жаліти!»- раптом заволав Мармеладов, встаючи з простягнутою вперед рукою, в рішучому натхненні, як ніби тільки й чекав цих слів … «. Зрештою Мармеладов загинув, потрапивши п’яним під копита коней.

Якщо ви можете доповнити характеристику Мармеладова лишайте цитати та інформацію в коментарях.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: 10клас

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *