Значення дощового черв’яка у природі

Значення дощового черв’яка у природі величезне. В цій статті Ви дізнаєтеся як дощові черв’яки створюють родючі грунти? Чому дощових черв’яків називають санітарами грунту.

Роль дощового черв’яка

Дощові черв’яки відіграють велику роль в грунті — крім того, що вони збирають гумус, так ще й беруть активну участь у процесах, що відбуваються в грунті. Справа в тому, що в грунті відбуваються процеси розкладання і окислення під впливом грунтових мікробів, в ході яких виділяються мінеральні речовини, якими харчуються коріння рослин.

Для того, щоб дані процеси відбувалися успішно, необхідно забезпечити наявність двох важливих факторів — повітря і вологості. Ось тут-то дощові черв’яки відіграють роль дуже важливу — вони риють грунт, збагачуючи його повітрям, і забезпечують потрібний рівень вологості.

Як дощові черв’яки створюють родючі грунти? 

Найголовнішою роллю земляних черв’яків в природі є підвищення родючості грунту і поліпшення її структури. Це відбувається в кілька етапів:

1. Черви проривають ходи, щоб розм’якшити ґрунт, і тим самим забезпечують краще проникання повітря і води;

2. Вони поглинають залишки органіки, розкладають їх і збагачують землю речовинами, які в подальшому засвоюються корінням рослин;

3. З опале листя з поверхні, черв’яки збагачують гумусом грунт;

4. Зменшують рівень кислотність грунтів, завдяки вапняним залозам;

5. На покриві черв’яків виділяється слиз, який, при попаданні в грунт, склеює між собою його дрібні частинки, перешкоджаючи руйнуванню самого грунту.

Значення дощового черв’яка у природі

Роль дощових черв’яків у природі також дуже значима. Вони виконують важливу місію — сприяють розкладанню органічних речовин. Також черв’яки служать індикатором якості і родючості грунту — якщо в грунті хробаків багато, то в ньому багато гумусу і він родючий.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яка користь дощового черв’яка в природі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *