Значення слуху

Яке значення має слух в житті людини Ви дізнаєтеся в цій статті.

Яке значення слуху?

За допомогою слуху людина сприймає звуки. Слух дає можливість сприймати інформацію на значній відстані. Зі слуховим аналізатором пов’язана членороздільна мова. Людина, глуха від народження або втративша слух в ранньому дитинстві, втрачає здатність вимовляти слова.

Слух — здатність біологічних організмів сприймати звуки органами слуху; спеціальна функція слухового апарату, що збуджується звуковими коливаннями навколишнього середовища, наприклад, повітря або води. Одне з біологічних п’яти почуттів, зване також акустичним сприйняттям.

За допомогою слухового аналізатора людина розрізняє величезну кількість слів і їх поєднань, тобто спілкується з іншими людьми за допомогою слуху. Слуховий аналізатор дозволяє сприймати шуми і звуки, що виникають на значній відстані від людини.

Це має велике значення для орієнтування в навколишньому просторі або конкретній обстановці. Наприклад, шум поїзда, що наближається змушує нас насторожитися і відійти від краю станційної платформи, а стукіт кроків за спиною — обернутися. За допомогою слухового аналізатора артисти балету сприймають пояснення до зауважень педагога, музичний супровід класу або спектаклю, а так само реакцію глядачів на те, що відбувається на сцені.

Сприйнята органами слуху музика допомагає артисту балету опанувати темпом і ритмом рухів. Відбувається це внаслідок взаємодії аналізаторів, в даному випадку слухового і рухового.

Слуховий аналізатор відіграє важливу роль в сприйнятті рухів власного тіла: наприклад, з його допомогою різниться ритм і темп власних кроків.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *