«Знедолені» головні герої

«Знедолені» — роман-епопея Віктора Гюго, один з головних творів у його творчості. Головні герої «Знедолені» проживають і сумні і радісні моменти в своєму житті.

«Знедолені» головні герої

Жан Вальжан
Козетта
Фантина
Жавер
Маріус Понмерсі
подружжя Тенардьє
Міріель

Епоніна

Характеристика Жан Вальжан

Жан Вальжан — головний герой, протагоніст роману Віктора Гюго «Знедолені» Колишній каторжник, засуджений на дев’ятнадцять років за крадіжку хліба для сім’ї своєї сестри. Жан Вальжан, а також невідступно слідуючий за ним інспектор поліції Жавер, стали архетиповими персонажами світової літератури.

Жан Вальжан народився в 1769 році в Фавроль, Ена. Його батьки померли, коли він був ще дитиною, і його забрала до себе старша сестра Жанна. Чоловік Жанни помер в 1794 році, залишивши її разом з сімома дітьми. Взимку 1795 року, коли запаси провізії закінчилися, Вальжан вкрав буханець хліба у місцевого булочника. Його засудили на п’ять років і відправили до в’язниці в Тулон, де він отримав номер 24601. За чотири спроби втечі, які він зробив в 1800 році (незадовго до фактичного закінчення свого ув’язнення), 1802, 1806 і 1809 роках, йому в цілому додали дванадцять років, а також ще два роки за опір при арешті після другого втечі. Відбувши дев’ятнадцять років, він був звільнений, проте отримав так званий жовтий паспорт з відмітками, що свідчать про ув’язнення його власника. За законом, ув’язнені не могли вибирати собі місце проживання, і Жан Вальжан був відправлений у Понтарльє.

Вийшовши з в’язниці, Вальжан став ізгоєм через свого паспорта, який не давав йому можливості приховати факт, що він колишній злочинець, хоча в той час сам він зізнавався, що роки в компанії найзапекліших злочинців його самого зробили таким. Єдиним, хто поставився до нього як до добропорядної людині, став єпископ діньскій Міріель, зустріч з яким змінює Вальжана. Єпископ не видав Вальжана, коли той вкрав з його будинку фамільне срібло, і сказав поліції, що сам віддав його йому. Після цього Вальжан прийняв каяття, став чесним і гідною людиною і взяв на себе роль батька юної Козетти після того, як померла її мати, Фантина.

Протилежність Вальжана — інспектор Жавер. Відданий своїй справі і талановитий поліцейський Жавер свого роду капітан Ахав з «Мобі Діку» Германа Мелвілла — він одержимий думкою зловити Жана Вальжана і бачить його виключно найнебезпечнішим злочинцем. Незважаючи на те, що Жан Вальжан — головний персонаж роману, він вперше з’являється тільки в другій книзі першої частини.

Характеристика Козетти

Ефразі «Козетта» Фошлеван (також звана Урсулою, Жайворонком, мадемуазель Лануар) — один з персонажів роману «Знедолені», написаного в 1862 році Віктором Гюго. Її ім’я стало синонімом дітей-мучеників, експлуатованих дорослими.

Її справжнє ім’я Ефразі. Козетта була позашлюбною дочкою простолюдинки Фантіни і Фелікса Толомьєса, легковажної людини з багатої родини. Для задоволення потреб своєї дитини, Фантині доводиться працювати, а для цього їй доводиться розлучитися з Козеттой. Вона наївно залишає Козетту парі шинкарів з села Монфермей, на прізвище Тенардьє. Ці люди виявляються дуже жорстокими. Вони ненавидять бідну дитину, використовуючи її в якості прислуги, і вимагаючи все більше і більше грошей на її утримання у Фантіни, яка оселилася в Монтрей-сюр-Мер, своєму рідному місті, де працює на підприємстві Жана Вальжана до того дня, коли її виганяють з роботи за доносом однієї з заздрісних робітниць, підозрюючи Фантіну в блуді. Залишившись без засобів до існування Фантина продовжує знаходити гроші (продає два центральних різця на верхній щелепі бродячому дантисту-шарлатану для, нібито, лікування Козетти і займається приституцією), жертвуючи собою заради благополуччя доньки, і відсилає їх Тенардьє, суми яких раз від разу лише зростають, але все витрачається в обхід Козетти.

Фантина виявляється затриманої поліцією за, нібито, побиття «добропорядного громадянина» — молодого нероби, який дозволив собі словесно ображати Фантіну і приставати до неї на вулиці, за що отримав від останньої жорстку відсіч. У поліції Фантина потрапляє на слідство до поліцейського інспектора Жавера, але чудесним чином звільняється вчасно підоспілим Жаном Вальжаном, який використовує для цього свої знання французького кримінального та цивільного законодавства та владні повноваження мера міста Монтрей-сюр-Мер. ]

Біля ліжка помираючої Фантіни Жан Вальжан обіцяє дбати про Козетту. Незабаром він забирає Козетту у Тенардьє, і відправляється з нею в монастир в Парижі, де вона проводить своє дитинство, отримавши початкову освіту.

Пізніше, під час щоденних прогулянок з Жаном Вальжаном в Люксембурзькому саду, Козетта помічає молодого студента, Маріуса, і вони закохуються один в одного. Після багатьох пригод, вони одружуються. Козетта не знала, ким був насправді Жан Вальжан і як звали її власну матір, до останніх сторінок роману.

Автор: Гнатюк У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *