«Звіздочолий» скорочено

«Звіздочолий» — оповідання із серії «Записки про Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля.

«Звіздочолий» короткий зміст

Шерлока Холмса викликають в Дартмур, розслідувати зникнення жеребця по кличці Звіздочолий і вбивство тренера Джона Стрекера. Під час залізничнї подорожі Холмс розповідає супроводжуючому його Ватсону передісторію цієї загадкової справи.

Кілька днів тому, ввечері в стайню, де утримувався Звіздочолий, потрапляє якийсь Фіцрой Сімпсон, працюючий букмекером на кінських скачках. Його розпитування про жеребця викликають у чергового конюха найсильніший гнів, і конюх ледь не спускає на тікаючого Сімпсона сторожову собаку. Після вечері тренер Стрекер йде з дому, нібито перевірити, чи все в порядку на стайні. Вранці виявляється, що черговий конюх знаходиться в стані повного безпам’ятства від дії якогось наркотику, Звіздочолий зник, а самого Стрекера знайшли вбитим неподалік від стайні. В руках тренера був маленький ніж і краватка, яка була на Сімпсоні. Запідозривши Сімпсона у вбивстві, поліція заарештувала його.

Приїхавши на місце події, Холмс разом з інспектором поліції Грегорі і господарем зниклого коня, полковником Россом, оглядають знайдені докази, особливо — маленький хірургічний ніж, призначений для найтонших операцій. Потім Холмс у супроводі Ватсона досліджує околиці й знаходить сліди Звіздочолого, що ведуть до іншої стайні. Це стайня лорда Бекуотера, де міститься головний суперник Звіздочолого, жеребець Безтурботний, головний тренер — Сайлес Браун. У розмові з Брауном Холмс викриває його і наказує дбайливо утримувати Звіздочолого в своїй стайні, щоб уникнути звинувачення в крадіжці.

У день скачок зневірений полковник Росс нарешті бачить свого жеребця, який перемагає в забігу. Вкрай зрадівши цій події, Росс просить Холмса назвати ім’я вбивці тренера. І Холмс несподівано заявляє, що вбивця — Звіздочолий. Як показав знайдений у його кишені рахунок, Стрекер, під іншим ім’ям, мав коханку, що обожнювала дорогі вбрання. Утрмання такої жінки було Стрекеру не по кишені, і, заплутавшись у боргах, той вирішив зробити на скачках величезну ставку проти фаворита, Звіздочолого. Але щоб фаворит не виграв, Стрекер планував зробити коня кульгавим, і проколов Срібному сухожилля на нозі. Підсипавши черговому конюху в тарілку з бараниною опій, пізно вночі Стрекер вивів Звіздочолого в яр, взявши для якоїсь мітки краватку Сімпсона, який втік. Але жеребець в останній момент відчув недобре, вирвався і роздробив Стрекеру голову копитом.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *