Значення павутини в житті павуків

Яке значення має павутина в житті павуків знає не кожен. Прочитавши повідомлення про павуків Ви дізнаєтеся багато цікавої та нової інформації.

Значення павутини в житті павуків

Найхарактернішою особливістю павуків є здатність робити павутину, яка утворюється із секрету, що виробляється павутинними залозами. На повітрі ця речовина швидко твердішає, утворюючи нитки павутини. Одна павутинка утворюється з багатьох волоконець, що склеюються між собою.

Павутина відіграє надзвичайно важливу роль у житті павуків: з неї будують ловильні сітки та кокони для відкладання яєць, обплітають жертву перед її висмоктуванням, вистеляють стінки нірок і кришечки для закривання входу в нірку, використовують для пересування у повітрі тощо.

Павутина — це пружний матеріал, який рветься лише при розтягу 200–400%

По міцності павутина близька до нейлону і значно міцніше схожого з нею за складом секрету комах (наприклад, гусениць тутового шовкопряда). Відповідно до одного з припущень відмінності обумовлені тим, що павуки формують волокно, звисаючи на ньому.

Інша незвичайна властивість павутини — внутрішня шарнірність: підвішений на павутинному волокні предмет можна необмежено обертати в одну і ту ж сторону, і при цьому вона не тільки не перекрутиться, але взагалі не буде створювати помітною сили протидії.

Павуки — це група павукоподібних, що широко опанувала суходіл від полярних зон і високих гір до степів і пустель.

Описано близько 3,5 тис. видів, з них в Україні трапляється понад 400.

Павуки живуть у ґрунті, де вони риють нірки або займають природні порожнини, у лісовій підстилці, у моху, траві, печерах, норах та гніздах інших тварин, в оселі людини, на морських узбережжях, біля прісних водойм.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *