Проспер Меріме біографія скорочено

проспер меріме Письменники

Проспер Меріме біографія скорочено викладена в цій статті.

Проспер Меріме біографія коротка

Проспер Меріме — французький драматург, новеліст, історик, етнограф і романіст.

Народився в Парижі, 28 вересня 1803 року. Батько Меріме був вченим-хіміком, і серйозно захоплювався живописом. Успішною художницею була і мати Проспера. Проспер отримав юридичну освіту в Парижі, став секретарем одного з міністрів уряду Франції. Потім, отримавши посаду головного інспектора по збереженню культурно-історичних пам’яток країни, багато зробив на цьому терені. У 1853 році Меріме отримав звання сенатора.

Однак кар’єра в житті Меріме грала другорядну роль, головною справою для нього стала літературна творчість.

Його першим твором була історична драма «Кромвель», що заслужила схвалення Стендаля. Самому автору ця робота була не до душі, тому він не став її друкувати. Коли йому було 22 роки, вийшла в світ перша збірка драматичних п’єс, перекладених ним з іспанської. Його знамениті «Гуслі» вийшли в світ в 1827 році. Сам він представив їх як збірник народних пісень невідомого барда. Гете висловлював сумніви про те, що ця робота відноситься до народної творчості. Незважаючи на це «Гуслі» Меріме наробили чимало галасу в Європі.

В кінці 1820-х років вийшла у світ драма «Жакерія», а також новела «Маттео Фольконе». У цей час письменник співпрацював з багатьма французькими виданнями, але обтяжувався життям у великому місті. З цієї причини в 1929 році він відправився в подорож на Корсику, де написав повість «Коломба» і завів путівний журнал. Через рік він відправився в Іспанію, де подружився з графом де Теба, дочка якого згодом стала імператрицею Франції. Найбільш відомим твором письменника стала новела «Кармен» (1845), багато в чому завдяки вдалій постановці однойменної опери.

Як в «Кармен», так і у всіх наступних творах Меріме створював яскраві, самобутні образи. Чималий внесок він вніс в історичні дослідження. Так, ним була написана історична хроніка «Хроніка часів Карла IX». Також, він досліджував історію Стародавнього Риму і Греції. Після його смерті були видані «Листи до незнайомки» і «Останні новели».

Помер Проспер Меріме 23 вересня 1870 року.

Оцініть статтю
Додати коментар