“140 децибелів тиші” головні герої (характеристика)

140 децибелів тиші головні герої Аналіз твору

Андрій Бачинський “140 децибелів тиші” головні герої твору – це діти, які живуть в інтернаті, вчителі, батьки. Характеристика героїв розкриє їх образи та риси характеру.

“140 децибелів тиші” головні герої

  • Сергій Петрина – головний герой, хлопчик, який внаслідок аварії втратив родину, слух та мову. До аварії 5 років грав на фортепіано. В інтернаті навчається в 6 класі.
  • Яринка – маленька дівчинка з інтернату, яка стає подругою Сергія. Вона нагадує йому загиблу сестру. В інтернаті навчається у першому класі.
  • Іринка Петрина– молодша сестра Сергія, яка загинула в автокатастрофі разом із батьками. Їй було 6 років.
  • батьки Сергія – музиканти, які хотіли, щоб син став піаністом. Вони загинули в автокатастрофі.
  • Микола Павлович – завуч та вчитель-сурдолог в інтернаті для глухих дітей, куди потрапляє Сергій. Він вчить Сергія жестовій мові та допомагає йому адаптуватися.
  • Василь Степанович — директор інтернату, переймається долею дітей.
  • Наталя Іванівна — вихователька в школі-інтернаті для глухих дітей.
  • Андрій і Володя — сусіди Сергія по кімнаті в інтернаті.
  • Вадим Андрійович – професор права зі Львова, який разом зі своїм колишнім студентом адвокатом Анатолієм допомагає Сергію.
  • Вітьок – старшокласник з інтернату, який знущається над іншими дітьми, у тому числі над Сергієм. Після нападу на Сергія та Яринку опиняється в колонії.
  • Санька-Глухар – лідер кримінальної групи, який викрадає дітей і експлуатує їх для збирання милостині і злодійства. Він намагається використати Сергія для своїх цілей.
  • Оксана Василівна – лікар-психотерапевт, яка допомагає Сергію в лікарні, підтримує його під час реабілітації.

“140 децибелів тиші” характеристика героїв

Характеристика Сергія

Сергій Петрина — 12-річний хлопчик. Він народився у родині музикантів і мав стати піаністом, хоча мріяв займатися карате. Сергій потрапив у страшну аварію, його батьки та сестричка загинули.  Він важко переживав смерть рідних, втрату слугу та голосу. Хлопчик почувався самотнім, безпорадним, був змушений адаптуватися до нового життя в інтернаті для глухих дітей. Його любов до музики, особливо до гри на фортепіано, дає йому сили пережити втрати та зрозуміти, що життя триває, навіть після втрати слуху.

Сергій має сильний характер, він проходить складний шлях від відчуття безпорадності до прийняття свого стану. Малий хлопчик, попри свою глухоту, тікає з інтернату, щоб врятувати свою подругу від жорстокого батька. Лише завдяки сміливості та наполегливості Сергія Яринка буля врятована з палаючого будинку.

140 децибелів тиші скорочено читати

Характеристика Яринки

Яринка — маленька дівчинка, яка потрапляє в інтернат для глухих дітей у першому класі. Вона нещасна і замкнена, майже нікому не довіряє, не хоче ні вчитися, ні спілкуватися з іншими. Її батько у в’язниці через те, що вбив маму. Її вважають глухою, але виявляється, що вона здатна вловлювати вібрації музики.  Дівчинка швидко прив’язується до Сергія. Вона бачить у ньому захисника і друга, а він у ній — сестру, яку втратив. Разом вони знаходять розраду та підтримку один в одному, тому коли Яринку забирає батько додому, це стає трагедією.

Яринці довелося пережити знущання батька, який замикав її у темній кімнаті та майже не годував. Але вона не зламалася. Опинившись поруч з Сергієм вона знову починає усміхатися. А коли лікарі роблять для неї слуховий апарат, дівчинка починає спілкуватися уже й з іншими дітьми в інтернаті.

Характеристика другорядних героїв

Микола Павлович — завуч та вчитель-сурдолог в інтернаті, який допомагає Сергію адаптуватися до нового життя. Він стає для хлопця моральною підтримкою і допомагає йому вивчити мову жестів. Вчитель є турботливим та відданим своїй роботі, що видно з його спроб підтримати та захистити дітей, зокрема Сергія та Яринку. Микола Павлович — уважний, доброзичливий і чуйний. Він розуміє, наскільки важко Сергію звикнути до нового середовища, і робить все можливе, щоб полегшити його адаптацію.

Віктор (Вітьок) — старшокласник, який має складний характер і погану репутацію серед учнів. Він є типовим шкільним “хуліганом”, який знущається з молодших дітей. Вітьок — жорстокий, агресивний і цинічний. Його дії продиктовані бажанням домінувати над іншими та використовувати свою силу для власної вигоди.
Вітьок знущається з Сергія, вимагає грошей з нього та інших учнів інтернату, але зрештою отримує заслужене покарання і потрапляє в колонію.

Санька-Глухар — злочинний авторитет, який використовує глухих дітей для злодійства та жебракування. Він має складне минуле, народився майже глухим та виріс у жорстокому середовищі. Це маніпулятивний, жорстокий і безжальний чоловік. Він не шкодує своїх підопічних і використовує їх для особистої вигоди, хоча намагається виправдати свої дії турботою про них.

Наталя Іванівна — вихователька в інтернаті, яка також відіграє важливу роль у житті Сергія. Вона підтримує його, допомагає адаптуватися до нового середовища. Наталя Іванівна — одна з тих, хто турбується про добробут дітей та їхню адаптацію до життя в інтернаті.

Оцініть статтю
Додати коментар