Амеріго Веспуччі цікаві факти з життя італійського мореплавця викладені в цій статті.
Амеріго Веспуччі цікаві факти
Веспуччі входив в число першовідкривачів Південної Америки, Венесуельської затоки, дельти Амазонки, Бразильського нагір’я і лагуни Маракайбо.
Деякі вчені вважають, що Веспуччі звали не Амеріго, а Альберіко. Ім’я Амеріго він взяв в честь нового материка. А ось інші дослідники впираються на дані метричної книги, де флорентієць записаний як Амеріго Матео Веспуччі. Перше ім’я він отримав на честь дідуся, а ім’я Матео – є християнським, він ним не користувався ніколи.
Єдиної думки щодо того, в скількох експедиціях Веспуччі брав участь, немає. В одному зі своїх листів він розповідає про плавання, яке він зробив в 1497 році. Але документальних підтверджень того немає. Тому дослідники вважають, що перша експедиція венеціанця була в 1499 році. Всього було їх 2.
У Флоренції в 1504 році було видано книгу «Новий Світ», під ім’ям Амеріго Веспуччі. Стиль написання книги різко відрізняється від стилю листів мореплавця. Тому вчені сумніваються в її справжності.
Ім’я Амеріго Веспуччі до 1504 року був невідомим навіть в колі мореплавців. Тому деякі вчені сумніваються в тому, чи брав участь Амеріго в експедиції 1499 року. У 1501 році після подорожі та публікації книги про «Новий Світ» про нього раптом заговорили в зв’язку з грандіозним відкриттям – на місці, де передбачалося розміщенні Індії, розташований новий, великий материк.
Флорентінец був досить близько знайомий з Колумбом.
Веспуччі в ті часи займав високу посаду – морського міністра Іспанії, кажучи сучасною мовою.
Спочатку експедитори вирішили, що Америка є лише північним узбережжям сучасної Бразилії. Тільки з часом зрозуміли, що материкова частина суші набагато більше, і Америкою вже називали Південну частину Нового Світу, а ще через деякий час Америкою називали повністю весь материк.
Амеріго Веспуччі відкрив і назвав один з островів – Кюрасао. З португальської мови це означає Лікування.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти з життя Амеріго Веспуччі.