Ананас: калорійність, хімічний склад, корисні властивості

Поради

Ананас є тропічною трав’янистою рослиною, що належать до сімейства Бромелієвих. Являє собою трав’янисту наземну рослину, що має колюче стебло і листя. Плід ананаса має овальну або циліндричну форму, і складається з численних невеликих частин з’єднаних разом, а на його верхівці знаходиться « корона» з листя. Володіє великою кількістю додаткових коренів, що розвиваються в листових пазухах. Щільна оболонка стиглого плоду може бути темно зеленою, жовтою, оранжево-жовтого або червонуватою. Яскраво жовта м’якоть ананаса володіє прекрасним смаком і ароматом. Дозрілі плоди ананаса можуть досягати ваги в 5 кг. Можуть виростати до вісімдесяти сантиметрів завдовжки.

Ананас хімічний склад

У таблиці наведені усереднені значення ( поживні речовини , вітаміни , мікроелементи) з розрахунку на 100 грамів продукту .

Харчова цінність ананасу
Ананас калорійність 46.5 кКал
Вуглеводи 11.5 гр
Жири 0.2 гр
Білки 0.4 гр
Вода 85.3 гр
Моно – і дисахариди 11.5 гр
Харчові волокна 1.2 гр
Органічні кислоти 0.7 гр
Зола 0.7 гр
Ананас вітаміни
Вітамін А 0.04 мг
Вітамін B1 0.08 мг
Вітамін В2 0.03 мг
Вітамін В3 0.2 мг
Вітамін В6 0.1 мг
Вітамін В9 5.0 мкг
Вітамін C 20.0 мг
Вітамін PP 0.2 мг
Ананас Макроелементи / Мікроелементи
Залізо 0.3 мг
Калій 321.0 мг
Кальцій 16.0 мг
Магній 11.0 мг
Натрій 24.0 мг
Фосфор 11.0 мг
Ананас є средньокалорійним продуктом – 46.5 кКал на 100 гр.

Ананас корисні властивості для організму людини

Регулярне вживання ананаса знижує в’язкість крові, що дозволяє рекомендувати його для профілактики тромбозів і тромбофлебітів . Хорошим ефектом володіє вживання ананаса при гипертонії, хворобах нирок та порушеннях серцево-судинної діяльності.

Відзначено властивість ананаса зменшувати симптоми запальних захворювань, до яких можна віднести синусит, пієлонефрит, ангіну, плеврит, пневмонію і деякі інші.

Плоди ананаса мають властивість усунення атеросклеротичних бляшок із стінок кровоносних судин, що в свою чергу створює високоефективну профілактику інфарктів міокарда та інсультів.

Регулярне вживання ананаса значно зменшує виникнення суглобових і м’язових болів, а також призупиняє розвиток атеросклерозу судин і порушень функціонування підшлункової залози.

Майже всі лікувальні властивості ананаса пояснюються присутністю в його складі цінної речовини бромелайна. Для того, щоб ефект від попадання бромелайна в організм був максимальним, ананас рекомендується вживати на голодний шлунок. При попаданні в організм разом з їжею або після їжі бромелайн сприяє підвищенню ферментативної активності шлункового соку і діє в якості травного ферменту.

Також вважається, що висококонцентровані витяжки з ананаса здатні допомогти при лікуванні онкологічних захворювань. Властивість речовин, що містяться в ананасі, зв’язувати вільні радикали може бути хорошою профілактикою ракових хвороб.

Застосування даного фрукта прискорює загоєння ран.

Сік ананаса рекомендують до вживання при різних захворюваннях шлунково -кишкового тракту (для підвищення ферментативної активності шлункового соку), диспепсії, печінки, суглобів, захворюваннях нирок, після інфекційних хвороб, серцево- судинної системи, його призначають ослабленим дітям як додатковий засіб при лікуванні переломів кісток і захворювань нервової системи.

Сік ананаса є одним з найдієвіших засобів для лікування та запобігання цинги.

Сік, що видобувається з листя ананаса, використовується як глистогінний засіб.

Ананас – протипоказання і шкода

Протипоказано вживання ананаса людям з виразкою шлунка, гастритом або з підвищеною кислотністю, оскільки він викликає подразнення слизової через свою високу кислотності. Це ж стосується і зубів. Ананасовим соком краще не зловживати, щоб зберегти зубну емаль.

Особливу увагу на шкідливі властивості ананаса варто звернути вагітним жінкам, яким вкрай протипоказаний ананасовий сік. У разі вживання незрілого або зіпсованого плода, існує ризик для дитини, так як незрілі або зіпсовані ананаси володіють абортивною властивістю.

Ананас історія – тропічний фрукт родом з Бразилії та Парагваю. Саме звідти почалося поширення цього корисного фрукта по всьому світу: в Азію, Африку та Європу. Вирощують ананаси на величезних плантаціях, найбільші з яких розташовані на Гавайських островах ( близько 30 % світового виробництва), іншими крупними експортерами фрукта ананас є Філіппіни, Таїланд, Бразилія, Індія, Мексика, Китай і Кот- д’Івуар. Загальна площа, зайнята плантаціями ананаса в світі, близько 100 тис. га і поступається тільки бананам і цитрусовим плодам.

При виборі ананаса, зверніть увагу на його верхівку – якщо окремі листя досить легко з неї витягуються, значить, плід вже стиглий.

Оцініть статтю
Додати коментар