Антоні Ван Левенгук відкриття

Біологія

Ван Левенгук внесок в біологію відомого голландського біолога, вченого-самоучки, винахідника мікроскопа коротко викладено в цій статті.

Антоні Ван Левенгук відкриття і вклад в біологію

Антоні Ван Левенгук зробив переворот у розвитку біологічної науки – завдяки його геніальному винаходу світ дізнався про існування великої кількості бактерій.

Найвідоміший винахід Левенгука – мікроскоп. Освоївши професію шліфувальника, він прославився як майстерний і успішний виробник лінз. Свої лінзи біолог встановлював в металеві оправи, і, таким чином, у нього вийшло зібрати перший мікроскоп. Завдяки своєму винаходу вчений проводив передові дослідження в рамках свого часу. Звичайно, що виготовлені їм лінзи були малі і не дуже зручні в роботі, так як вимагали певних навичок, проте завдяки лінзі і мікроскопу було зроблено кілька найважливіших відкриттів. Варто відзначити, що за все життя Антоні Ван Левенгук виготовив більше 500 лінз і 25 мікроскопів. З них 9 збереглися до наших днів. Вважається, що йому вдалося сконструювати мікроскоп, який міг збільшувати об’єкт, що вивчається в 500 разів.

Зі створенням мікроскопа і почалася неймовірна історія відкриттів Левенгука. Примітно, що вчений мав славу допитливої людини з великим колом інтересів. Одного разу він захотів дізнатися, чому при попаданні перцю на язик у людини виникає роздратування і приготував Перцевий настій. Через 2 тижні він вирішив подивитися на краплю свого настою під мікроскопом і дуже сильно здивувався: вчений побачив багато звіряток, які стикалися і розбігалися, як мурахи. Біолог негайно ж написав лист в Королівське суспільство, де описав побачене явище, назване їм Анімаль.

Левенгук закинув всі свої справи і зайнявся пошуком «звіряток» анімалькулей. Вчений всюди знаходив їх: в канавах, в мутній воді, навіть на власних зубах. І це саме дивне. Біолог брав зішкріб з зубів і змішував його з дощовою чистою водою для спостережень під мікроскопом. На тлі лінзи Левенгук побачив безліч маленьких створінь, довгих нерухомих паличок, які щільно прилягали один до одного. Антоні навіть зробив замальовки, зв яких можна впізнати коки, бацил, спирилл, нитчастих бактерій. Він робив якісь експерименти: нагрівав воду з нерухомими паличками і спостерігав, що вони переставали рухатися, тобто вмирали і при охолодженні води вже не оживали.

Крім того, Левенгук був першим, хто побачив, що кров швидко циркулює в маленьких кровоносних судинах. Як виявилося, червона рідина не була зовсім однорідною (так вважали сучасники вченого), а являла собою живий потік з великою кількістю дрібних часток. Сьогодні вони називаються еритроцитами.

Здійснив Левенгук відкриття в біології не тільки ці. Біолог вперше в насінній рідині побачив сперматозоїди, маленькі, хвостаті клітини завдяки яким відбувається запліднення і народжується новий організм. Крім того, під власне сконструйованою лупою вчений розглядав тонкі м’ясні пластинки і виявив мікроскопічні волокна. Левенгук описав ці м’язи з поперечно-смугастих волокон і прийшов до висновку, що вони знаходяться практично у всіх внутрішніх органах і кровоносних судинах.

Таким чином, Антоні Ван Левенгук поклав початок новій науці – мікробіології.

Сподіваємося, що з цієї статті на тему «Левенгук внесок в біологію», Ви дізналися про великі відкриття і винаходи голландського біолога.

Оцініть статтю
Додати коментар