Августин Волошин цікаві факти з життя українського політичного, культурного, релігійного діяча, греко-католицького священика Мукачівської єпархії, прем’єр-міністра автономного уряду Карпатської України, Героя України викладені в цій статті.
Августин Волошин цікаві факти
Походив з роду священників — сам не порушив сімейну традицію, теж став священником.
У нього було три сестри – які, в дитинстві, називали його Густі.
Він як літератор друкувався під псевдонімом А. Верховинський.
Отримав не тільки теологічну освіту, а ще і вищу педагогічну, отримавши фах викладача фізики і математики.
У 1933 році його обрали папським прелатом Мукачівської греко-католицької епархії.
Був одружений з Іриною Петрик. Але, на жаль, дітей з нею він не мав. Тому сімейна пара утримувала приватний сиротинець, в якому виховувалося 22 дітей-сиріт. Існував цілий домашній оркестр, танцювальна група і хор.
Августин Волошин був одним із творців першого карпатського українського акціонерного товариства під назвою «Уніо».
Майже 40 років він працював професором та директором Ужгородської учительської семінарії. Він викладав фізику, математику, методику, граматику, стилістику, педагогіку, дидактику, логіку, психологію, педагогічну психологію. Писав шкільні підручники і згодом став провідним ученим-педагогом Закарпаття, брав активну участь у культурно-просвітних процесах краю.
Загалом він займався і писемницькою діяльністю. За роки керівництва семінарієй, Волошин написав 63 підручники – читанки, граматики, методичні праці, букварі.
Саме за його сприяння було запроваджено українську мову в якості державної та введено в загальний вжиток назву «Карпатська Україна».
Помер у Бутирській тюрмі, за деякими свідченнями — його було закатовано.