Бартоломеу Діаш коротка біографія та цікаві факти з життя португальського мореплавця викладені в цій статті.
Бартоломеу Діаш біографія скорочено
Про життя мореплавця Бартоломеу Діаша (1450 – 1500) відомо небагато. Перші документальні свідчення його діяльності відносяться до 1481 року. У той період португальці почали досліджувати західні береги африканського континенту. Мандрівник брав участь в будівництві форту Ельміна, фортеці, яка стала перевалочною базою для португальських експедицій. Влада були одержима ідеєю знайти морський шлях в країну прянощів – Індію. І король Жуан ІІ 10 жовтня 1486 року доручає цю важливу місію Діашу.
Кораблі перебували в морі з 1487 року по 1488 рік, обігнувши африканський континент з півдня і увійшовши в Індійський океан. Таким чином, йому вдалося відшукати морський шлях до Індії. Мореплавець Бартоломеу Діаш і його команда були першими, хто не тільки побачили південне узбережжя Африки і його місцеве населення – койкоінів, а й відкрили мис, названий командувачем експедицією як мис Доброї Надії.
Повернувшись додому, він не отримав жодних нагород, крім подяки. Більше командування ніяких експедицій йому не довіряли, він тільки спостерігав за підготовкою інших мандрівників або брав участь у походах під керівництвом інших.
Досягнення в географії Бартоломеу Діаш поклали початок морського дослідження Індії. А загинув він недалеко від мису, який йому пощастило відрити. Трапилася ця подія 29 травня 1500 року, коли він брав участь у поході Педру Кабрала до берегів Бразилії: його корабель під час шторму зник. І по сьогоднішній день він вважається безвісти зниклим.
Бартоломеу Діаш цікаві факти
Повне ім’я відомого мореплавця звучить так – Бартоломеу (Бартоломео) Діаш ді Новаіш. Він походив з давнього дворянського роду Жуана і Диниш Діаша, які окремо відкрили мис Бохадор і Зелений Мис.
У травні 1488 Бартоломеу Діаш відкрив мис Доброї Надії, який трохи його не вбив під час шторму. Спочатку Діаш назвав його мисом Бурь, але король перейменував його в зв’язку з тим, що на цей шлях в Азію покладалися великі надії.
Діаш не тільки відкрив шлях навколо африканського континенту, але вивчив його берег на 1260 миль. Це була найтриваліша подорож на той час. Команда Бартоломеу Діаша перебувала в морі 16 місяців і 17 днів. Він відкрив шлях в Індійський океан.
Великі географічні відкриття Бартоломеу Діаш стали державною таємницею. Влада боялася, що вони розпалять інтерес Іспанії до нових земель Португалії. Все було засекречено, тому історики сьогодні навіть не знають, на яких кораблях Діаш відправився в подорож.
Діаш був поважною людиною. Царський суд також посвятив його в лицарі.
Він вважався майстром вітрильного спорту Святого Кристофера.
Діаш керував будівництвом двох кораблів в 1494 році; обидва були частиною першого успішного рейсу до Індії на чолі з Васко да Гамою.
Сьогодні існує красива легенда про те, що Бартоломеу Діаш не загинув. Що він досі командує примарним кораблем «Летючий Голландець», стоячи на капітанському містку і контролюючи все, що відбувається в водах біля мису Надії.
На честь Бартоломеу Діаша названий літак Airbus A330 авіакомпанії Tap Portugal.