«Білгородський кисіль» читати, скачати. Народний переказ

Білгородський кисіль читати Невідомий

Український народний переказ «Білгородський кисіль» читати повністю онлайн та скачати текст у зручному форматі.

Переказ «Білгородський кисіль» скачати

Переказ «Білгородський кисіль» скачати fb2, pdf, epub. Український народний переказ «Білгородський кисіль» завантажуйте повністю українською мовою (щоб скачати, обирай і натискай на іконку потрібного формату):

pdf скачать (завантажити безкоштовно) epub скачать (завантажити безкоштовно) fb2 скачать (завантажити безкоштовно)

*розшифрування, щоб зрозуміти який формат Вам підходить:

FB2 – легка структурована книга, ідеально для читання з мобільного;

EPUB – підходить для більшості рідерів, структурована книга;

PDF – відкривається будь-де, зручно для друку.

Переказ «Білгородський кисіль» читати

У 997 році Володимир пішов до Новгорода по верховинних воїв на печенігів, бо були великі бої безупинно. В тому ж часі печеніги довідались, що нема князя, прийшли і стали коло Білгорода. І не дали вийти з города. Був бо великий голод у місті, а Володимир не міг помогти, не міг піти, бо ще й військо не зібралося до нього, а печенігів була велика сила. І затягнулась облога міста, і був великий голод. І зробили віче білгородці і сказали:

–  Оце помремо з голоду, а від князя нема допомоги. Хіба краще нам умерти? Піддаймось печенігам, то одних лишать при житті, а інших умертвлять; уже й так помираймо з голоду.
І так урадили. А був один старий, що не був на тому вічі, він і запитався:
– Пощо зробили люди віче?

І сказали йому, що вранці хочуть люди піддатись печенігам. А почувши це, він послав до городських старійшин і сказав їм:
– Я чув, що хочете піддатись печенігам. А вони відповіли:
– Не стерплять люди голоду.

І він сказав їм:
– Послухайте мене, не піддавайтесь три дні і зробіть те, що вам звелю.

І вони зраділи й обіцяли послухатись. І сказав їм:
–  Зберіть по пригорщі вівса, або пшениці, або висівок.

А вони пішли й радо вишукали. І повелів їм зробити розчин, з якого варять кисіль, і повелів викопати колодязь і вставити туди кадіб і налив того киселю в кадіб, і повелів викопати другий колодязь і вставити туди другий кадіб. Повелів їм пошукати меду. А вони пішли та взяли кадку меду, що був схований у княжій медівні.
І повелів розситити дуже воду та влити в кадіб і в другому колодязі так само. А вранці послав по печенігів.

А городяни пішли та сказали печенігам:
– Візьміть собі наших закладників, а з-поміж вас нехай іде з десять чоловік у город і дивиться, що діється в нашому городі.
А печеніги зраділи, думаючи, що хочуть піддатись, а самі вибрали найкращих мужів у себе та послали їх, щоб розглянули, що діється у них в городі. І вони прийшли в город, і сказали люди:
–  Пощо губите себе? Коли можете перестояти нас? Якщо стояли б десять літ, що можете нам вдіяти? Маємо бо поживу від землі. Якщо не вірите, подивіться своїми очима.

І привели їх до колодязя, де був розчин, і зачерпнули відром, налили в горщики і варили перед ними. Коли зварили перед ними кисіль, узяли та привели їх до другого колодязя, і зачерпнули сити, і почали їсти наперед самі, а потім і печеніги. І вони здивувались і сказали:
– Не ймуть цьому віри наші князі, поки самі не покуштують.

І люди налили горщик кисельного розчину й горщик води з колодязя і дали печенігам. А ті прийшли і оповіли про все, як було. І зварили кисіль, і їли печенізькі князі, і дивувались, і забравши своїх закладників, а городян випустивши, відійшли від міста і пішли в свою землю.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. J. G. (Джей Джи)

    “Білгородський кисіль” план
    1. Облога Білгорода.
    2. Голод.
    3. Порада старого.
    4. Бовтанка.
    5. Їжа від землі
    6. Подив печенігів.
    7. Вороги відступають.

    Відповіcти