“Більярд о пів на десяту” переказ ви можете прочитати за 4 хвилини.
Белль Г. “Більярд о пів на десяту” переказ
«Більярд о пів на десяту» – роман Генріха Белля, опублікований в 1959 році.
Формально дія роману відбувається протягом одного дня – 6 вересня 1958 року, однак, використовуючи спогади героїв, оповідання захоплює і події минулих років. У центрі його історія родини Фемель з кінця 19 століття і до 1958 року. Вона відображає огиду Бьолля до періоду нацизму, як і до війни в цілому.
Сім’я Фемелі включає три покоління архітекторів: Генріха Фемеля, його сина Роберта Фемеля і Йозефа, сина Роберта.
Леонора, секретарка Роберта Фемеля, описує Роберта, а також дрібні радості свого пересічного повсякденного життя. Роберт допитливий у всьому, що він робить. В офіс прибуває старий друг Роберта, але Леонора відсилає його в готель «Принц Генріх», де Роберт проводить щодня з пів на десяту до одинадцяти. Чоловіка, який розшукує Фемеля, звали Неттлінгер. З’явившись в готель, він вимагає відвести його до Роберта, який грав в більярдній. Однак працівник готелю Йохен, який був в цей момент за стійкою портьє, не допускає цього, керуючись бажанням Фемеля.
Нагорі, в більярдній, Роберт розповідає Гуго, хлопцю з готелю, про своє життя, і читач дізнається, що Неттлінгер був одним з поліцаїв. Роберт і його друг Шрелла, які разом з Неттлінгером були однокласниками, становили опозицію нацистам, вони не збиралися приймати «причастя буйвола». Шрелла зникає після побиття Неттлінгером і вчителем гімнастики Беном Уексом, також поліцаєм. Неттлінгер і Уекс не тільки били Шреллу і Роберта, але і розбестили його рідного брата, Отто, який загинув в бою під Києвом в 1942 році. Його мати, Йоганна Кільб, потрапила в клініку для душевнохворих, її оголосили божевільною, щоб захистити від переслідування поліцаїв. Сьогодні Генріху виповнилося 80 років. Генріх і Роберт зустрічаються в барі після того, як відвідали Йогану в лікарні, сидячи і розмовляючи перший раз за багато років. Тим часом, Шрелла повернувся до Німеччини.