Cередовища існування одноклітинних організмів залежать від їх виду.
Cередовища існування одноклітинних організмів
Вважається, що одноклітинні були першими живими організмами на Землі. Найбільш древніми з них вважаються бактерії і археї.
Одноклітинні живуть в різних умовах. Більшість одноклітинних – водні організми, широко поширені як в прісних, так і в морських водоймах. Багато видів їх живуть в придонних шарах і входять до складу бентосу. Великий інтерес представляє пристосування одноклітинних до життя в товщі піску, в товщі води (планктон).
Одноклітинні організми були відкриті Антоні ван Левенгуком.
Невелике число видів Protozoa пристосувалося до життя в грунті. Їх місцем існування є найтонші плівки води, навколишні грунтові частинки і заповнюють капілярні просвіти в грунті. Цікаво відзначити, що навіть в пісках пустелі Каракуми живуть одноклітинні. Справа в тому, що під самим верхнім шаром піску тут розташований вологий шар, просочений водою, що наближається за своїм складом до морської води.
У цьому вологому шарі і були виявлені живі одноклітинні із роду форамініфер, що є, мабуть, залишками морської фауни, що населяла моря, що раніше знаходилися на місці сучасної пустелі. Ця своєрідна реліктова фауна в пісках Каракумів вперше була виявлена проф. Л. Л. Бродським при вивченні води, взятої з колодязів пустелі.
Дуже багато одноклітинних ведуть паразитичний спосіб життя. Їх місце існування і джерела їжі – інші живі організми. Понад 3,5 тис. видів найпростіших – паразити. Господарями їх є найрізноманітніші тварини та рослини. Багато паразитичних видів одноклітинних живуть в організмі людини, домашніх тварин, завдаючи їм великої шкоди.
Один з класів типу одноклітнних – споровики – цілком складається з паразитів.