Чи можна перевозити ліки літаком? Таке питання актуальне для багатьох людей, які збираються подорожувати.
Чи можна перевозити ліки літаком?
Ліки можна брати в подорож. Але не всі ліки можна брати в ручну поклажу.
Ліки без рецепта (туристичну аптечку) найкраще провозити в багажі. Обсяг рідких ліків, що провозяться в салоні літака, не повинен перевищувати 100 мл. В іншому випадку їх краще покласти в валізу. На упаковці препарату повинна бути фабрична або аптечна етикетка із зазначенням назви і всієї необхідної інформації про медикаменти, зокрема, складу і терміну придатності. Ліки і інші препарати, які були перекладені в іншу упаковку (в баночки або контейнери без назв), можуть бути вилучені при проходженні контролю в аеропорту.
У багажі дозволяється провозити тверді, рідкі та кремоподібні лікарські препарати для особистого використання в тій кількості, яка необхідна для всієї поїздки.
Яку кількість ліків можна перевозити?
- їх повинно бути стільки, скільки вам особисто може знадобитися на час перебування в іншій країні.
- Але не більше п’яти упаковок ліків кожного найменування
Чи можна брати в літак ліки?
Всі необхідні медикаменти можуть перебувати в ручній поклажі на протязі всієї тривалості перельоту – за умови, що Ви маєте при собі виписаний на Ваше ім’я рецепт або виписку з медичної картки. Ви маєте розрахувати необхідну кількість ліків, а решту залишити або в багажі.
Батьки з грудними дітьми можуть брати на борт літака дитяче харчування в тій кількості, яка необхідна на час перельоту.
Які ліки не можна перевозити в літаку?
Категорично заборонено провозити в літаку наркотичні та психотропні речовини. Однак деякі ліки, наявні у вільному продажу (наприклад, ліки від кашлю або снодійні) можуть містити в собі психотропні речовини. Тому в кожній країні існує свій список заборонених препаратів. Слід обов’язково проконсультуватися в дипломатичному представництві країни, яку плануєте відвідати, про діючі в ній правила ввезення / вивезення лікарських препаратів, які можуть містити наркотичні та психотропні речовини.
Наприклад, корвалол, валокордин чи бісептол, вільно продаються в нашій країні, але заборонені в ЄС; Ketanov, Nise – заборонені в ФРН;
Метамізол заборонений в азіатських країнах, Швеції, США, Японії, Австралії та ЄС.