Чого навчає переспів “Ісаїя. Глава 35” Тараса Шевченка важливо розуміти, адже цей твір має глибокий повчальний зміст.
Чого навчає “Ісаїя. Глава 35”?
Автор переспіву переконаний, що майбутнє України постане з віри в Бога, любові до ближнього та милосердя. Шевченко запевняє, що побороти зло, побудувати досконале суспільство можна не лише вогнем і зброєю, а й за допомогою віри.
Хто такий Ісаїя?
Ісаїя відноситься до когорти біблійних пророків, політичних ораторів та релігійних проповідників. В своїх проповідях він зачіпав теми культових, морально-етичних та соціальних проблем.
Коли була написана “Ісаія. Глава 35”
Вірш був написаний в Петербурзі 25 березня 1859 року, де Шевченко знаходився після повернення із заслання. Уперше переспів було надруковано в журналі «Основа» під редакторською назвою «Прочитавши главу 35-ту Ісаії».
Переспіви біблійних сюжетів займають значне місце в останньому періоді творчості Шевченка. Автор зумів наповнити все іншим змістом та підпорядкувати до потреб тогочасного суспільства.
Для того щоб зрозуміти чого навчає цей твір, важливо знати, якою є тема вірша Ісаія Глава 35 та його сюжет. Основною у творі є мрія поета про необхідність повалення самодержавства та розбудову нового суспільства трудящих. Про час, коли «святая на землю правда прилетить».
В «Главі 35» Тарас Григорович відображає не тільки уявлення свого народу, але і власні переживання після всього, що йому довелось пережити. Тема переспіву пронизана темою ідеалів раннього християнства, де автор пророкує наступне: господні дива побачать страждалі та пригноблені за життя люди і з ними радітиме життя. Тоді спочинуть утомлені руки, та коліна одпочинуть від кайданів. Збудуться справжні мрії про свободу, братерство та рівність, а слово прорветься як невпинна вода. Так постане новий світ з веселими, живими селами неначе писанка.
Таким чином, поет Шевченко в «Ісаія. Глава 35» створив ідеальний світ майбутнього, свою мрію в те, що «встане правда, встане воля». Тарас Григорович своїм переспівом навчає нас навіть через покоління не опускати руки, боротись з вірою в серці, в свою батьківщину та своє майбутнє.
Коротко про сюжет
Початок переспіву схожий на різдвяні народні пісні, через які автор звертається до землі. Його картина щастя починається з того, що земля має розквітнути та оновитись щоб пройти Божий суд. Після цього переможе справедливість: зло нарешті буде покарано і всі поневолені люди будуть вилікувані та вільні.
Що змальовано у третій частині поезії Ісаія Глава 35? Третя частина вірша присвячена ідеальному життю народа-мученика. Він заслуговує на рай. Шевченко вдається до алегорії: зображення щасливого майбутнього життя та показ того, до чого рабство доводить людину. Закріпачена людина, заточена в кайдани перетворюється на фізично нездорову особу, морально забитою особистістю.