Чому оберігають лелек, як про них турбуються і чому їх так люблять українці? Якщо Вас цікавлять ці питання, то в наступній статті будуть відповіді на все це.
Як українці турбуються про лелек?
Ще з давніх часів лелеки селилися поряд з людьми. Вони швидко освоїли солом’яні та очеретяні дахи сільських будинків. Птахи полюбляти будувати на таких дахах свої гнізда, адже на шиферній чи залізній поверхні це було зробити досить важко. З перебудовою сіл, лелеки були змушені шукати місця для гнізд, найкращим варіантом для птахів стали стовпи. Гніздо лелеки на стовпі нікому не несе великої шкоди, але іноді через необачність птахів можуть виникнути короткі замикання, зачіпаючи дроти електромережі. При цьому вони самі можуть гинути. Відомі також випадки, коли гніздо згорало вщент.
Лелек вважають символом злагоди та миру в сім’ї, так як вони повертаються постійно до свого гнізда, щоб вивести пташенят, вони є вісниками миру. Під час воєн лелеки теж страждали; в 1914-1915, 1941-1942 роках були масові перельоти птахів з місць, де відбувалися бойові дії. Для полювання за лелеками використовували навіть кулемети, також вони слугували для бійців як цілі для тренування влучності.
В європейських народів ці птахи далеко не завжди були під охороною. Орнітологи вважають, що однією з головних причин повного зникнення білого лелеки в Італії у XVII столітті було інтенсивне полювання на нього. У 1905 році мисливське об’єднання в одному з міст Австро-Угорщини ухвалило рішення про організацію відстрілу білих лелек, які «дуже шкодять дрібним мисливським тваринам». Місцеві селяни спочатку стали протестувати проти цього, але серед них провели «роз’яснювальну роботу» — мовляв чорногузи можуть шкодити і на обійсті. Висувалися подібні абсурдні звинувачення і проти чорного лелеки. Та більше всього йому діставалося за те, що цей птах живиться в основному дрібною рибою. Однією з головних причин швидкого скорочення чисельності чорного лелеки в Європі у другій половині минулого століття – на початку нинішнього було пряме переслідування людиною. У Німеччині навіть виплачувалася премії за відстріл цих птахів. У Гессені остання пара гніздилася в 1909 році, обидва птахи були знищені прямо біля гнізда. За даними Ю.В. Костіна, одне з останніх гнізд чорного лелеки в Криму, виявлене у 1917 році у верхів’ях річки Сухої Альми, було зруйноване, а дорослі і молоді птахи вбиті. Ще в 1963 році М.І. Черкащенко писав, що місцеве населення у долині верхнього Дністра помилково вважає чорних лелек шкідниками рибного господарства і знищує їх, плутаючи з чаплями.
Незважаючи на ці всі факти, люди повинні оберігати лелек, так як вона здавна вважаються птахами, що приносять злагоду у родину, повертаються в краї, де народилися, вони є оберегом людських осель.
Отже, птахів треба берегти всіх, а особливо – лелек.
Тепер Ви знаєте чому потрібно оберігати лелек і як українці турбуються про лелек.
ту НЕНАПИСАНО чому саме потрібно оберігати лелек ЧЧООММУУ