“Українська пісня – душа народу” твір

твір на тему пісня душа народу Твори з укр мови

Чому українські пісні живуть у віках? Відповідь на це питання проста. Все тому що пісня – найцінніший скарб українців. Народна пісня в житті українців була завжди, вона підтримувала людей у найтяжчі часи та давала надію на краще майбутнє.

Твір на тему: “Пісня – душа народу”

Давня мудрість говорить: «У пісні живе душа народу». І це справді так! Нема такого народу, який не мав би своєї історії, культури, пісні в кінці-кінців. Це основні складники, які роблять народ живим.

Україна славиться своєю творчістю вже не одне століття. Українська пісня тече в наших жилах. Ми всмоктуємо її з молоком матері й несемо все своє життя. Напевно, не існує такої події, яка б не супроводжувалась піснею: від колиски і до могили. І їх така кількість, що просто не перерахувати за життя.

Безумовно, пісня нашого народу велична та благородна. Вона спроможна розвеселити, втішити, закликати йти в битву. В давніх піснях можна побачити всю історію, культуру українців, любов до рідної землі. Ми навіть знаємо імена тих, хто породжував українську народні пісні, давав їм життя. Це відома на ввесь світ Маруся Чурай, Євген Мовчан та інші. Наша творчість жанрово й тематично різноманітна. Особливо цінними вважають календарно-обрядові та історичні пісні, які лунали на території України ще кілька століть тому. Серед них «У неділю рано-вранці», «Цвіте терен», «Била мати» та багато-багато інших.

Як бачимо, наш народ має неперевершену творчу скарбницю. Я вважаю, що українська пісня житиме у віках і ніколи не загине, поки вона буде на вустах свого народу. Адже такої співочої нації ще пошукати в світі. Тому пісні не дадуть зникнути з національної пам’яті.

Твір “У піснях — історія мого народу”

Народна пісня — це не лише музика і слова, це частина історії України, яка передається з покоління в покоління. У кожній пісні закарбовані події, проблеми, почуття нашого народу. Через них можна зрозуміти, як жили наші предки, за що боролися, про що мріяли і як любили свою землю.

Однією з таких пісень є «Ой, на горі та й женці жнуть». У цій пісні ми чуємо про козацькі часи, коли наші предки боронили свою землю від ворогів. Вона розповідає про запорозьких козаків, які були символом сили й незалежності України. Ця пісня є важливим нагадуванням про ті важкі, але героїчні часи, коли українці захищали свою волю.

Ще однією піснею, що відображає історію нашого народу, є «Там, під львівським замком». Ця пісня стала символом жалоби за тими, хто віддав життя за незалежність України. Через прості й щемливі слова пісні ми відчуваємо біль втрати і разом з тим — гордість за тих, хто виборював нашу незалежність в минулому і хто продовжує робити це сьогодні.

Українські пісні зберігають пам’ять про минуле, і навіть у найтяжчі часи вони давали людям силу. Саме через них ми можемо краще зрозуміти наш народ та його ментальність. Пісня — це жива історія, яка лунає в серцях українців, і завдяки їй наша культура живе і передається наступним поколінням.

Власний твір на тему “У піснях історія мого народу” можете написати через форму коментарів, щоб допомогти іншим.

Оцініть статтю
Додати коментар