Чи потрібен смарт-годинник школяру: експертні висновки

Поради

Оскільки смартфони та інші ігрові гаджети в школах найчастіше під забороною, батькам цікаво, чим можна замінити засіб зв’язку з дитиною, аби контролювати її життя поза домівкою.

Цікаві поради підготував інтернет-магазин “Київстар” для тих батьків, хто переймається безпекою дітей та їхньою успішністю на уроках.

Що таке дитячий смарт-годинник

Це електронний пристрій, що  виглядає як годинник на руці, а насправді є багатофункціональним гаджетом, що збирає інформацію про дії та стан дитини та надсилає її через мобільний інтернет у додаток в смартфоні батьків.

Сьогодні смарт-годинники для дітей вміють визначити місце перебування та переміщення дитини, причому в додатку батьки можуть окреслити периметр, де дитині бути дозволено. Коли його, наприклад, буде порушено, на номер мами надійде смс з повідомленням про подію. Також завдяки смарт-годиннику можна в реальному часі бачити переміщення дитини на мапі додатка.

Смарт-годинники мають функцію інтернет-телефонії, яка керується дистанційно. Наприклад, мама може в будь-який момент зателефонувати дитині та автоматично сама вмикнути відповідь на годиннику, тобто почати говорити негайно, не чекаючи відповіді абонента, як у звичайному телефоні. Також мама може увімкнути зв’язок та слухати, що відбувається навколо дитини та з нею самою.

Смарт-годинник може бути електронним пропуском до школи та допомогати дитини купувати в столовій тільки корисні продукти. Це дозволяє знизити споживання солодощів та уберегти від алергенів.

Чи корисний смарт годинник у навчанні

Чи потрібен смарт-годинник школяру: експертні висновки

По перше, більшість вчителів, негативно налаштованих проти смартфонів, не мають нічого проти смарт-годинників, адже бавитися ними не вийде. По-друге, смарт-годинник підвищує дисципліну учнів, а від цього напряму залежить успішність у навчанні. Прогулювати уроки не вийде, якщо мама за кілька секунд після втечі з урока повідомлена про цю подію.

Під час уроків гаджет може переходити в режим автовідповідача та не вмикати голосових повідомлень чи звукових сигналів. Це дозволяє дитині зосередитися на навчанні та не дратує вчителів. Режим навчання можна налаштувати заздалегідь і не відволікатися навіть на це.

Крім того, як альтернатива смартфону, смарт-годинник дуже корисний у навчанні школярів через те, що, на відміну від планшета чи смартфона, у ньому не можна зберігати шпаргалки. Це мотивує вчитися, а не хитрувати, що завжди позитивно впливає на оцінки.

Чи є негативні моменти?

Чи потрібен смарт-годинник школяру: експертні висновки

Звісно, не обійшлося і без недоліків. Такий корисний гаджет дуже допомагає слідкувати за дитиною, але в цьому якраз і полягає проблема. Адже психологічно дітям не комфортно відчувати, що по-перше, кожен їхній крок контролюється, по-друге, будь-яке їхнє слово чи розмова, навіть відповідь на уроці чи приватна бесіда з другом, може бути почутою мамою без попередження.

Це, звісно, створює напруження та дискомфорт, бо нагадує тотальний контроль чи позбавлення права на особисте життя. І тут батькам варто замислитися, що для них важливіше – безпека дитини чи її психологічна свобода.

Уникнути проблем можна, якщо відверто поговорити з дитиною, як саме батьки будуть користуватися його гаджетом, наприклад, пообіцяють не зловживати прослуховуванням його розмов з друзями.

Оцініть статтю
Додати коментар