Чим займалися давні українці? Таке питання може поставити не лише дитина, а й дорослий. Традиційні заняття українців описаны нижче.
Чим займалися українці в давнину?
Українці, як народ, існували ще в давні, до державні часи. Тоді, коли ще існували племена, які згодом й утворили державу Київська Русь, спадкоємицею якої і є сучасна Україна, давні українці мали свої заняття, які бачимо і в сучасності.
Основним, або ж навіть краще сказати головним, заняттям давніх українців було землеробство. Люди навчились обробляти землі в залежності від умов проживання. Одну і ту ж землю засіювали декілька років поспіль, а, коли вона виснажувалась, лишали і відправлялись на пошуки інших.
Особливою була земля на півночі (сучасна територія Волині). Оскільки ця місцевість була лісистою, то дерева вирубували і спалювали, використовуючи попіл як добриво для ґрунтів. Але такі створені поля також були родючими недовго і через два-три роки потребували заміни.
Згодом українці створили систему поділу полів. Поле ділили на дві або три частини, які засівали по черзі (в різні пори року). Таким чином земля не виснажувалась надто швидко, а люди в будь-яку пору року мали достатньо їжі.
Засівали поля житом, гречкою, просом, ячменем, льоном та коноплями. Використовували перші інструменти для землеробства: дерев’яне рало, плуг із залізним лемешем, сапа, сокира, плуг, заступ.
Іншим, не менш популярним заняттям було скотарство. В теплі пори року худобу випасали на полях, а в холодні – тримали в хлівах, годуючи запасами, які приготували з літа й осені. Зазвичай давні українці тримали кіз, корів, овець. Вони давали достатню кількість молока та м’яса.
Окрім цих занять давні українці займались полюванням і рибальством, хоч друге було поширене значно більше за рахунок великої кількості річок на території сучасної України. Також поширеним було бджільництво. Спочатку люди використовували для поселення бджіл дупла в деревах, тобто їх природнє місце проживання. Значно пізніше (аж у сімнадцятому столітті) на зміну дуплам прийшли вулики.
Не менш популярними заняттям серед давніх українців були гончарство (виготовлення з глини посуду та предметів побуту), різьблення по дереву та каменю, ковальство (обробка заліза). З давніх давен поширене ткацтво – виготовлення одягу й взуття (здебільшого з конопель) та прикрашання їх вишивкою.
Автор: cup_of_flowers