Данте Аліг’єрі біографія скорочено

Данте Аліг'єрі біографія скорочено Письменники

Данте Аліг’єрі біографія скорочено італійського поета розповість про його життя та творчість головну інформацію та факти. Саме про Данте казали, що він сстанній поет Середньовіччя й перший поет Нового часу. Творчість Данте припадає на добу Передренесансу.

Данте Аліг’єрі коротка біографія

Народився він у Флоренції (Італія) у шляхетній родині. Точна дата народження Данте невідома: за різними джерелами він народився в 1265 р. між 14 травня і 13 липня. Ім’я Данте Аліг’єрі, яке дали хлопчикові при народженні Дуранте.

Про освіту Данте теж мало відомостей, є припущення, що він навчався вдома. Також, відомо, що він навчався у Болонському університеті, але не закінчив його.

Уперше Данте Аліг’єрі побачив дівчину, яка стала коханням усього його життя, коли поету було 9 років. Це була Беатріче Портінарі. Він знав її, але між ними не було навіть тісних дружніх стосунків, але для неї він написав багато творів. Данте Аліг’єрі особисто не спілкувався з коханою Беатріче жодного разу.

На велике нещастя для Данте Беатріче померла 1290 року. Смерть коханої жінки змусила його з головою піти в науку, він вивчав філософію, астрономію, богослов’я, перетворився на одного з найосвіченіших людей свого часу, хоча при цьому багаж знань не виходив за рамки середньовічної традиції, що спиралася на богослов’я.

Однією з перших книг Данте Аліг’єрі була «Нове життя»

Данте Аліг'єрі біографія короткоУ 1295-1296 рр. Данте Аліг’єрі заявив про себе і як громадський, політичний діяч, брав участь у роботі міської ради. У 1300-му його обирали членом колегії шести пріорів, яка управляла Флоренцією. У 1298 він одружився з Джеммою Донаті, яка була його дружиною до самої смерті, але ця жінка завжди грала скромну роль у його долі. У них було троє дітей.

Активна політична діяльність стала причиною вигнання Данте Аліг’єрі з Флоренції. Розкол партії гвельфів, в якій він перебував, призвів до того, що так звані білі, в чиїх лавах був і поет, піддалися репресіям. Проти Данте було висунуто звинувачення в підкупі, хабарництві, інтригах проти церкви після чого він змушений був, залишивши дружину і дітей, покинути рідне місто і більше не повертатися. Сталося це в 1302 році.

З цього часу вигнанець Данте поневірявся по містах Італії, Франції понад 20 років. У вигнанні написав твори «Бенкет», «Еклоги», «Послання», поема «Квітка», трактат «Монархія», трактат «Про народне красномовство».

Данте Аліг’єрі у вигнанні бореться за Італію без міжусобних війн і папської влади.

Ім’я Аліг’єрі два рази вносили в списки осіб, які підлягають амністії, але обидва рази звідти викреслювали. В 1316 році йому дозволили повернутися в рідну Флоренцію, але за умови, що він публічно зізнається в неправоті своїх поглядів і покається, але гордий поет не став цього робити.

З 1316 року він влаштувався в Равенні, куди його запросив Гвідо да Полента, правитель міста. Тут в товаристві його синів, дочки Беатріче, шанувальників, друзів проходили останні роки поета. Саме в період вигнання Данте написав твір, що прославив його у віках, – «Комедію», до назви якої через кілька століть, в 1555 р, у венеціанському виданні додадуть слово «Божественна». Початок роботи над поемою відноситься приблизно до 1307, а останню з трьох («Пекло», «Чистилище» і «Рай») частин Данте написав незадовго до смерті.

Найславетнішим твором Данте є «Божественна комедія».

Він мріяв за допомогою «Комедії» прославитися і повернутися додому з почестями, але його надіям не судилося збутися. Захворівши малярією (пропасниця), повертаючись з поїздки до Венеції з дипломатичною місією, поет 14 вересня 1321 помер.

Перекладачами творів Данте Аліг’єрі на українську мову були – І. Франко, Леся Українка, М. Стріха.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Олександра

    Дуже дякую допомогли цікавіше ніж у книзі.

    Відповіcти
  2. Марія

    У підручнику цього немає. Дякую.

    Відповіcти
  3. Makc

    Дякую. За Біографію більше ніж у підручнику

    Відповіcти
  4. пашка

    cпасиба бальшое за єто очень памагло

    Відповіcти
  5. Анатолій

    Ммм ok

    Відповіcти