У якому році і для чого була побудована Ейфелева вежа, сучасний символ Франції, Ви дізнаєтесь з цієї статті.
Для чого будували Ейфелеву вежу?
Варто відзначити, що Ейфелева вежа урочисто відкрилась 31 березня 1889 року. Але постає питання, з якою метою її було побудовано? У ХІХ столітті місцева влада на пам’ять сторічних роковин Великої Французької революції вирішила провести виставку всесвітнього характеру. І оголосили про конкурс для інженерів та архітекторів про створення найкращого експонату для виставки, який би підкорив світ.
Із 107 варіантів переміг проект вежі з висотою 300 метрів, автором якої був Ейфель Олександр Густав. Цікаво, що ідея створення вежі належала не йому, а помічникам. Але без знань Ейфеля побудувати металеву конструкцію не вдалося нікому.
Будівництво вежі почалося в січні 1887 року, а закінчилося в березні 1889 року. Це рекордно короткі строки будівництва, які свідчили про наявність точних і високоякісних креслень. Для відвідування Ейфелева вежа відкрилась весною 1889 року і вона користувалась приголомшливим успіхом. До кінця року більшу половину коштів затрачених на будівництво вдалося відшкодувати. Творча інтелігенція міста досить неоднозначно віднеслася до металевої конструкції і вимагала її демонтажу, вважаючи вежу жахливою побудовою і фабричною димовою трубою. Але вона залишилась на місці.
Ейфелеву вежу з 1935 року стали використовувати для телевізійних програм, а через 20 років на ній встановили телевізійну вежу, добудувавши конструкцію на 20 метрів – до 320, 75 м. Вона стала справжнім символом сучасної Франції, її залізною леді.
Сьогодні висота вежі становить 324 метри і складається вона з трьох поверхів. На саму вежу ведуть 1792 східці та ліфти. Коли надворі бушує буревій, її верхівка коливається на 15 см. В першочерговому її вигляді на першому поверсі розміщувалися ресторани, на другому – ємкості з машинним маслом для ліфта і у скляній галереї ресторан. На третьому поверсі розміщувалися метеорологічна та астрономічна обсерваторії, фізичний кабінет. Світло Ейфелевої вежі було видно за 10 км.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, коли і чому було побудовано Ейфелеву вежу.