Здавалося б, оформлення кімнати, розробка загальної дизайн-концепції, подальший вибір меблів, текстилю та декоративних елементів – творчий момент, що дуже надихає. Особливо коли мова йде про дитячу кімнату. Але одразу ж набуває рельєфу одна істотна проблема – екологічна безпека. Хоча це питання стосується всіх елементів дитячої кімнати, найбільш суттєвим воно є відносно меблів.
На ринку представлені безліч моделей, як визначити їх якість, безпеку, функціональність і можливість багаторічної експлуатації? Відповідь лише одна – потрібно обирати меблі надійних виробників, які мають всі сертифікати відповідності санітарно-гігієнічним нормам. Як, наприклад, фірми, з якими співпрацює меблевий інтернет-магазин MebShop.kiev.ua, в каталозі якого ви знайдете величезну кількість цікавих моделей.
Загальний огляд матеріалів виготовлення
На ринку представлено безліч моделей дитячих меблів з різноманітних матеріалів. В цьому розмаїтті батькам дуже важко зорієнтуватись, тому звернемось до порад фахівців.
1. Дерев’яні.
З точки зору екологічної безпеки ідеальна сировина. Але дерев’яні меблі потребують досить обережної експлуатації, що з маленькими дітьми не є реальним, та є достатньо коштовними. Далеко не всі батьки можуть собі їх дозволити.
2. Пластикові.
Останнім часом набувають все більшої популярності. Екологічно нейтральні, яскраві, цікаві за дизайном. Але їх можна розглядати лише як тимчасовий варіант, розрахований на період активного росту дітей від 1 до 3-5 років.
3. Меблі з МДФ.
Відносно недорогі та екологічно безпечні. Досить популярні завдяки різноманітному конструктиву. Істотний недолік як сировина для дитячих меблів – одноманітне оформлення та тьмяні кольори.
4. Меблі з ДСП.
Найбільш бюджетний варіант. Яскраві кольори та легкість в роботі дозволяють виготовляти з цієї сировини дуже цікаві моделі. Популярні серед користувачів, але не дуже екологічно безпечні меблі. Через це потрібно більш детально зупинитись на їх аналізі.
Чи є бездоганними дитячі меблі з ДСП?
Популярність меблів з ДСП є наслідком не лише їх привабливої ціни, але й дизайнерського та функціонального розмаїття. Вони зазвичай дуже яскраві, мають широкий функціонал. Але є суттєві застереження щодо придбання та експлуатації.
1. Формальдегідні смоли, що використовуються при виробництві плит ДСП, випаровуються в повітря, а вони є токсичними. Щоб меблі були безпечними, потрібно, щоб внутрішня частина сировини була ретельно закрита – закромкована, говорячи професійним сленгом. Ці моменти ретельно відстежуються лише на сучасних підприємствах.
2. При експлуатації потрібно уникати пошкодження поверхні ДСП, інакше це може призвести до потрапляння вологи та розшарування плит.
Тому батькам дуже активних дітлахів варто замислитись – які саме меблі придбати. Якщо ж ви впевнені в їх належній експлуатації, вони довго прослужать вам, не змінюючи свого привабливого зовнішнього вигляду й експлуатаційних характеристик.