Джером Селінджер цікаві факти з життя та біографії відомого письменника Ви дізнаєтесь в цій статті.
Цікаві факти про Джерома Селінджера
1. У школі Джером був об’єктом глузувань однокласників через друге ім’я – Девід. Воно має семітське походження: батько письменника був євреєм. Щоб уникнути неприємностей, Джером строго-настрого заборонив вчителям звертатися до нього по другому імені. До речі, вчився він погано. До шкільних успіхів майбутнього літератора можна віднести тільки яскраві виступи на спектаклях драмгуртка.
Вже тоді в його ранці лежали начерки майбутнього роману.
2. Батько Джерома і гадки не мав, що у сина літературний хист. У 1937 році він наполіг на тому, щоб той відправився в Польщу для вивчення всіх тонкощів м’ясного виробництва. Тоді Джером зміг би в майбутньому продовжити сімейну справу – торгівлю ковбасами і сирами.
Навчання Селінджер так і не закінчив. Через два роки він вступив до престижного Колумбійського університету, де прослухав курс за коротким оповіданням. До речі, визнання публіки Селінджеру принесла саме така літературна форма. Американцям припали до смаку його драматичні, стислі і в той же час наповнені глибоким змістом розповіді.
3. У 1942 році письменник відправився на фронт, брав участь у знаменитій операції з висадки десанту в Нормандії. Вже тоді в його ранці лежали начерки майбутнього роману. По поверненню додому Джером потрапив до лікарні з нервовим зривом.
3. Автор всерйоз захоплювався східною філософією. Дослідники вважають, що почерпнуті автором ідеї відображені в образах героїв «Над прірвою в житі». Так, вони схильні до споглядання, дещо наївні в своїх уявленнях про світ.
4. Після Другої світової війни письменник нетривалий час був співробітником американської контррозвідки. Своїх сучасників він здивував тим, що спочатку заарештував нацистку Сільвію Уелтер, а потім спішно на ній одружився. Втім, шлюб виявився недовговічним і розпався менше ніж через рік.
5. Автору дуже нелегко далася популярність, що обрушилася на нього після публікації в 1951 році «Над прірвою в житі». Селінджер не бажав розмовляти з репортерами і фактично жив самітником. Серед журналістів ходили жарти, що якщо інтерв’ю з автором і трапиться, то буде складатися всього з однієї фрази – поки письменник закриває двері перед носом репортера. Категоричною відмовою Селінджер відповів і на спробу видати зібрання його листів.
6. Самітництво Селінджера відносилося і до літературної світу. На превеликий жаль для широкої публіки, він перестав друкуватися в 1965 році.
7. Мало хто знає, що письменник вивчав нетрадиційну медицину, індуїзм і буддизм. Втім, людині, схильній до усамітнення, дуже підходить таке коло інтересів.