Еміль Золя цікаві факти з життя (біографії) відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.
Цікаві факти про Еміля Золя
Золя ріс кволим і немічним, часто хворів. З дитинства він сильно шепелявив, та ще був сильно короткозорий через те над ним насміхалися однокласники.
Йому було неповних сім років, коли батько помер, залишивши сім’ю в скрутному становищ.
Часом фінансове становище Золя було таким важким, що йому доводилося голодувати.
Він працював по 9-10 годин на добу і встигав щодня написати від 1000 до 2500 слів.
У повсякденному житті головну роль для нього грала матір, тому він досить пізно одружився; в шлюбі у нього не було дітей.
Обраниця Золя Александріна Мілей – серйозна, розумна дівчина з розвиненими материнськими інстинктами і честолюбством людини з середнього класу. Мати Золя схвалювала їх стосунки. Ці відносини дали письменнику необхідний для роботи емоційний спокій, так як Александра взяла на себе всі турботи про дім. У 1870 Александріна і Еміль одружилися.
Будучи одруженим, письменник в 47 років закохався в 20-річну пралю Жанну Розера. Золя вже був багатим і знаменитим, і тому утримувати коханку йому не склало труднощів. Незабаром Жанна народила йому двох дітей, і Еміль жив на дві сім’ї.
Дізнавшись про другу сім’ю чоловіка Александра була принижена, але розлучитися так і не захотіла, розуміла, що це завдасть шкоди репутації чоловіка.
Не маючи власних дітей, мадам Золя щиро прив’язалася до позашлюбних нащадків чоловіка, була до них добра і великодушна.
На довгі роки Золя придумав собі розпорядок дня: підйом о 8 ранку, прогулянка, робота до обіду, далі зустрічі з потрібними людьми і робота в бібліотеці. Протягом 10 років, поки писалася сага про Ругон-Маккарі, Золя практично жодного разу не відступив від заведеного їм самим розпорядку. Поступово він перетворився на таку собі «літературну машину», що працює без перебоїв і зривів. Він втілював свою дитячу мрію – створити щось таке, через що його мати буде ним пишатися.
Смерть Золя наступила в результаті нещасного випадку: не працюючий димохід затримав чадний газ в кімнаті, де він спав, і Золя помер від задухи … Нa кладовищі його проводжатимуть п’ятдесят тисяч чоловік: студенти, ремісники, буржуа, журналісти, військові…
Александріна і Жанна дуже важко переживали смерть коханого чоловіка. Спільне горе зблизило їх, і решту життя вони присвятили дітям Еміля. Письменник за життя не раз говорив дружині, як хотів би, щоб діти носили його прізвище. Їй вдалося домогтися через суд, щоб бажання чоловіка збулося – Деніза і Жак отримали прізвище Золя. Жанна так і не вийшла заміж, до самої смерті зберігаючи вірність Емілю. Вона померла в 1914 році після невдалої операції. Александріна дожила до глибокої старості, піднявши на ноги дітей письменника.
Цікава інформація про Еміля Золя може бути розширена кожним читачем через форму коментарів.