Емма Андієвська цікаві факти з життя української письменниці та художниці розкажуть про її дитинство, родину, захоплення, творчість.
Цікаві факти про Емму Андієвську
Народилася Емма Андієвська 19 березня 1931 року на Донеччині в місті Сталіно.
Написала понад 40 книжок, і намалювала 15 тисяч картин.
Будучи досить хворобливою дитиною вона змушена була здавати переважну більшість шкільних предметів екстерном. Саме хворобливість юної Емми змусила їхню родину спочатку переїхати до Вишгорода в 1937 році, а потім через два роки до столиці – Києва.
Саме в Києві вона захопилася вивченням української мови, хоча до цього не знала її зовсім. Українську мова вона обожнює, знає досконало.
З самого малечку Андієвська відрізнялась від своїх ровесників феноменальною пам’яттю. Коли вона хворіла, однокласнники приносили конспекти за місяць, які вона перечитувала і наступного дня складала екзамени.
В свої 9 років вона вже читала витвори майстрів світової літератури.
У 14 вже могла читати іноземну літературу мовою оригіналу.
Три роки пролежала в гіпсовому ліжку хвора на туберкульоз хребта, після цього вісім років ходила в корсеті.
Під час Другої світової війни вона разом з родиною назавжди виїжджає за кордон. Спочатку вона мешкала в Німеччині, потім у Франції, а пізніше в Америці. По закінченні війни вона повертається до Німеччини і наразі проживає у Мюнхені.
Вона є авторкою багатьох поетичних книг та прозових збірок. Нашу землячку знають в західному світі ще й як талановиту художницю.
Емма Андієвська ніколи не мала спеціальної художньої освіти. Але це ні в якому разі не завадило їй проводити виставки у багатьох країнах світу і друкувати персональні альбоми, які розходяться великими тиражами. Її художній спадок на даний момент складає близько 9 000 робіт.
Перша її виставка відбулася у Мюнхені в 1956 році, а потім в Нью-Йорку в 1989 році. Там було представлено дві ілюстровані збірки – «Архітектурні ансамблі» та «Знаки».
40 років прожила зі свої чоловіком, літературним критиком Іваном Кошелівцем.
Художниця, пишучи картини та ілюстрації, використовує акрил і володіє швидкою технікою малювання. Специфічним художнім прийомом Андієвської є повторне накладання фарби на свої полотна до двадцяти п’яти разів. Таким чином вона створює ефект рухомих фарб, якщо дивитися на картину під різними кутами зору.
Впродовж 40 років Емма Андієвська працювала на радіо “Свобода”.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Емму Андієвську.
Сенк’ю. Дуже допомогло 12 в кишеню .