Федір Сологуб біографія та цікаві факти з життя яскравого представника Срібної доби викладені в цій статті.
Федір Сологуб коротка біографія
Майбутній письменник Федір Сологуб, справжнє ім’я якого Тетерніков Федір Кузьмич, народився в 1863 році в Петербурзі в родині шевця. Завдяки своїй матері він отримав прекрасну освіту в Учительському інституті.
Після закінчення навчального закладу, Федір став працювати учителем в маленькому містечку. Пізніше, трохи просунувшись по кар’єрних сходах, він працює інспектором початкових шкіл і був переведений в Петербург. Паралельно з цим він пише роман «Дрібний біс», який приніс йому популярність. Федір Сологуб залишає педагогічну службу, так як може спокійно жити на літературні заробітки.
Коли почалася революція, в 1905 році він був налаштований цілком революційно, але в 1917 році змінив свою думку і проявив крайню ворожість до тоталітарного режиму.
В період Громадянської війни він терпить страшну нужду, але, тим не менш, їхати з Росії не збирався. Але непокірність і нетерпимість до комуністичної влади змусила його просити у влади дозволу виїхати за кордон. Дозвіл вдалося отримати після довгих поневірянь – вони мали виїхати 25 вересня 1921 року. Але статися цьому не судилося – 23 вересня його дружина, письменниця Чеботаревська Анастасія, покінчила життя самогубством. Після цього письменник не захотів залишати Батьківщину.
У 1926 році його обрали головою Спілки письменників Петрограда. Але, незважаючи на це, його нових творів не друкували. Він ледве зводив кінці з кінцями, отримуючи прибуток тільки від публічних читань віршів. Помер письменник 5 грудня 1927 року.
Федір Сологуб цікаві факти
Художній фактор творчості письменника – це зневажливе ставлення до життя. У його творах панує культ смерті, зникнень, а життя представлене як довгий шлях страждання.
Оскільки хлопчик рано втратив батька, а матір змушена була піти працювати служницею. Вона стала дратівливою і часто зривалася на сина. Це значною мірою відобразилося на творчості Сологуба.
Письменник працював викладачем цілих 25 років. І за цей період показав себе як суворий викладач. Багато хто відзначає, що він любив читати нотації.
Його дружина, Анастасія, страждала гострими психологічними захворюваннями, що і призвело до її самогубства.
Перед приходом до влади, Сологубов займався видавництвом журналу, який сам заснував. Паралельно з цим, він публічно читав лекції у Франції і Німеччині.