Фрідріх Шиллер цікаві факти з життя (біографії) розкажуть багато нового про дитинство, навчання, захоплення, таланти, особисте життя поета.
Фрідріх Шиллер цікаві факти
Шиллер – німецький поет, драматург, теоретик мистецтва, історик. Військовий лікар, професор історії в Єні.
1. Предками поета із материного та батькового боку були прості сільські булочники. У Фрідріха було п’ять сестер. Шиллер виріс у дуже релігійній протестантській сім’ї та провів більшу частину своєї юності, вивчаючи Біблію
2. У дитинстві Фрідріх багато хворів, тільки до підліткового віку він зміцнів. Грамоті навчався з 6 років. Першим його учителем був пастор.
3. Він мріяв стати священником. У дитинстві Фрідріх наслідував своїх духовних наставників, які навчали його в латинській школі у Людвігсбурзі, надаючи своїм розмовам елемент пафосності. Таке враження на 7-річного хлопчика справив театр, куди його водили за старанність у навчанні. Юний Фрідріх, ставши на стілець і одягнувши чорний фартух на зразок пасторської мантії, з серйозним виглядом читав проповідь з уявної кафедри. Улюбленим його заняттям також було грати в театр: з паперу він вирізав персонажів, сестра розфарбовувала фігури і на саморобній сцені з товаришами вони влаштовували драматичні дійства.
4. Були у Шиллера і дивацтва. Одним із них була звичка налаштовуватися на творчий лад, вдихаючи аромат … гнилих яблук.
5. Одягався і тримався він як можна більш просто; відмітними його рисами були скромність, простота, відсутність будь-якої химерності.
6. Шиллер ненавидів павуків і дуже любив ліловий колір та лілії.
7. У старших класах Фрідріх подавав великі надії. У 14 років його віддали у військову академію, де почав вивчати право.
8. Юриспруденція абсолютно не подобалася Шиллеру. Наприкінці 1774 року він був одним з останніх, а в кінці наступного навчального року – самим останнім з вісімнадцяти учнів свого відділення. У 1776-му Фрідріх перевівся на медичне відділення.
9. Шиллер змушений був переховуватися під прізвищем «доктор Ріттер», живучи в маєтку своєї старої знайомої Генрієти фон Вальцоген в Бауербасі. Тут він написав «Підступність і кохання», історичну драму «Дон Карлос» і закінчив «Змова Фієско в Генуї». У 1783-му Шиллер закохався в дочку господині садиби Шарлоту вон Вальцоген, але мати не дала згоду на шлюб, оскільки Шиллер був безсрібником.
10. У 1790-му він оженився на Шарлоті фон Ленгефельд, вона народила йому четверо дітей: Карла Людвіга Фрідріха Шиллера, Ернста Фрідріха Вільгельма Шиллера, Кароліну Луїзу Фрідеріку Шиллер, Емілію Генрієтту Луїзу Шиллер.
11. У 1788-му Шиллер став екстраординарним професором історії та філософії Йенського університету.
12. Якось, щоб розплатитися з боргами, він став посилено працювати, проводячи за письмовим столом по 14 годин на добу. Такий спосіб життя надірвав його здоров’я. Він сильно захворів, та так, що з лекцій його забирали буквально на носилках. Запалення легенів протікало у важкій формі і залишилося хронічним захворюванням на все життя. Воно не дозволяло йому виступати з кафедри, і в університеті він залишився номінальним професором. У 1791-му навіть ходили чутки, що Шиллер помер. Особливо ця звістка вразила датських шанувальників творчості драматурга. Три дні в Данії тривали траурні церемонії в пам’ять про Шиллера. А тим часом сам Фрідріх разом з дружиною приїхав на лікування в Карлсбад, де він і дізнався про власну «смерть». Масштабні жалобні заходи, організовані на його честь, подіяли на Шиллера краще будь-яких ліків.
13. Шиллер більше 17 років товаришував з Йоганом Гете.
14. Тільки на початку 1800-х матеріальні справи поета стали стабільними, він позбавився від боргів, отримував вже за свої твори непогані гонорари – по 1400 талерів на рік, а професорська пенсія його була збільшена з 200 до 400 талерів. Веймарський герцог подарував Шиллеру як почесному громадянину Французької Республіки дворянський титул.
15. 45-річний Шиллер помер у Веймарі від туберкульозу 9 травня 1805 року. У його паперах знайшлася ще маса нових поетичних творів і більше 25 сюжетів трагедій і драм.
Хороша робота .