Галина Малик цікаві факти з життя української письменниці розкажуть про її дитинство, творчість, захоплення та хобі.
Цікаві факти про Галину Малик
Народилась Галина 12 серпня 1951 року у м. Бердянськ, Запорізька область в інтелігентній родині вченого агронома. ЇЇ мама працювала вчителькою. Згодом за місцем роботи голови родини переїхали до Донецька.
Батько Галини був досить творчою особистістю – він складав маленькі віршики, гарно малював, навчив дочку грати в шахи.
Читати почала з 5 років та читала дуже багато. Її перше знайомство зі світом казки почалося з маминого подарунка – збірки «Українські народні казки».
У школі дівчинка брала в бібліотеці так багато книг, що шкільний бібліотекар спочатку навіть змушувала її переказувати їх, так як вона не вірила, що Галина так швидко повертає їх прочитаними.
З дитинства мріяла бути журналістом.
Закінчила Ужгородський університет, факультет філології.
Перші письменницькі кроки Галина зробила ще у шкільному віці. Апогей її творчості припадає уже на дорослі роки, коли вона стала мамою.
У 1991 році вона працює на посаді головного редактора видавництва «Закарпаття», з 1998 року – редактором журналу для дітей «Віночок», а зараз працює головним редактором Закарпатської філії видавництва «Знання» у м. Києві.
В досконалості володіє болгарською мовою, займається перекладом.
Найвідоміші твори– «Страус річкою пливе», «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», «Неслухняний дощик», «Незвичайні пригоди Алі». Серед юної аудиторії стали популярні її книжки-іграшки «Пантлик і Фузя», «Королівство АНУ», «Пантлик і Фузя сперечаються», «Пригоди Іванка і Беркутка», «Чорний маг і зачароване місто» та збірка перекладів з російської мови Даниїла Хармса «Я тепер автомобіль».
Галина Малик відмічена премією ім. О. Копиленка. Її дитячі твори та вірші друкуються в Іспанії, Італії, Франції, Німеччині.
Відзначена премією ім. Ф. Потушняка за казки для дітей, такі як «Пригоди в зачарованому місті» та «Сміятись заборонено».
Вона є лауреатом літературної премії ім. Л. Українки (2003 рік) та членом Національної спілки письменників (з 1991 року).
Письменниця має хобі — ловить рибу, збирає мідій і рапанів у Болгарії. Любить плавати з маскою в морі, збирати гриби у лісах Закарпаття.
Малик – це її дівоче прізвище, які стало псевдонімом. Після одруження її прізвище – Курій
Сподіваємося з цієї статті ви дізналися щось цікаве про Галину Малик.
Так мало фактів, та не усі із них цікаві.
Мало фактів, мені не подобається, не рекомендую і погану оцінку поставили !
можна щось цікавіше
Доброго дня. Допоможіть зв’затися з Галиною Малик
Ну так собі не дуже цікаві факти а мені поставили 8 балів за факти а коли зайшла на інший сайт після школи там факти були цікавіше .
Ви можете додати цікаву інформацію через коментарі)