Галина Малик цікаві факти

галина малик цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Галина Малик цікаві факти з життя української письменниці розкажуть про її дитинство, творчість, захоплення та хобі.

Цікаві факти про Галину Малик

Народилась Галина 12 серпня 1951 року у м. Бердянськ, Запорізька область в інтелігентній родині вченого агронома. ЇЇ мама працювала вчителькою.  Згодом за місцем роботи голови родини переїхали до Донецька.

Батько Галини був досить творчою особистістю – він складав маленькі віршики, гарно малював, навчив дочку грати в шахи.

Читати почала з 5 років та читала дуже багато. Її перше знайомство зі світом казки почалося з маминого подарунка – збірки «Українські народні казки».

У школі дівчинка брала в бібліотеці так багато книг, що шкільний бібліотекар спочатку навіть змушувала її переказувати їх, так як вона не вірила, що Галина так швидко повертає їх прочитаними.

З дитинства мріяла бути журналістом.

Закінчила Ужгородський університет, факультет філології.

Перші письменницькі кроки Галина зробила ще у шкільному віці. Апогей її творчості припадає уже на дорослі роки, коли вона стала мамою.

У 1991 році вона працює на посаді головного редактора видавництва «Закарпаття», з 1998 року – редактором журналу для дітей «Віночок», а зараз працює головним редактором Закарпатської філії видавництва «Знання» у м. Києві.

В досконалості володіє болгарською мовою, займається перекладом.

Найвідоміші твори– «Страус річкою пливе», «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії», «Неслухняний дощик», «Незвичайні пригоди Алі». Серед юної аудиторії стали популярні її книжки-іграшки «Пантлик і Фузя», «Королівство АНУ», «Пантлик і Фузя сперечаються», «Пригоди Іванка і Беркутка», «Чорний маг і зачароване місто» та збірка перекладів з російської мови Даниїла Хармса «Я тепер автомобіль».

Галина Малик відмічена премією ім. О. Копиленка. Її дитячі твори та вірші друкуються в Іспанії, Італії, Франції, Німеччині.

Відзначена премією ім. Ф. Потушняка за казки для дітей, такі як «Пригоди в зачарованому місті» та «Сміятись заборонено».

Вона є лауреатом літературної премії ім. Л. Українки (2003 рік) та членом Національної спілки письменників (з 1991 року).

Письменниця має хобі — ловить рибу, збирає мідій і рапанів у Болгарії. Любить плавати з маскою в морі, збирати гриби у лісах Закарпаття.

Малик – це її дівоче прізвище, які стало псевдонімом. Після одруження її прізвище – Курій

Сподіваємося з цієї статті ви дізналися щось цікаве про Галину Малик.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Щколяр

    Так мало фактів, та не усі із них цікаві.

    Відповіcти
    1. Ученик

      Мало фактів, мені не подобається, не рекомендую і погану оцінку поставили !

      Відповіcти
  2. Анна

    можна щось цікавіше

    Відповіcти
  3. Юлія

    Доброго дня. Допоможіть зв’затися з Галиною Малик

    Відповіcти
  4. Недошколяр

    Ну так собі не дуже цікаві факти а мені поставили 8 балів за факти а коли зайшла на інший сайт після школи там факти були цікавіше .

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Ви можете додати цікаву інформацію через коментарі)

      Відповіcти