Ганна Чубач біографія та цікаві факти

Письменники

Ганна Чубач біографія та цікаві факти з життя української поетеси викладені в цій статті.

Ганна Чубач біографія скорочено

Ганна Танасівна Чубач народилася 6 січня 1941 року на Поділлі в хліборобській родині.

Ганна закінчила середню школу, згодом — Поліграфічний інститут (1968), Вищі Літературні Курси при Літературному інституті ім. М. Горького в Москві (1973). Працювала Ганна Чубач в газеті «Літературна Україна», в журналі «Дніпро».

Працювала в редакціях газети «Літературна Україна» та журналу «Дніпро». Від 1971 року Ганна Чубач член Національної спілки письменників України.

Авторка 30 поетичних збірок («Журавка» (1970), «Жниця» (1974), «Ожинові береги» (1977), «Заповіти землі» (1978), «Срібна шибка» (1980), «Святкую день» (1982), «Житня зоря» (1983), «Листя в криниці» (1984), «Літо без осені» (1986) та інших) й понад 200 естрадних пісень.

Ганна Чубач цікаві факти

У поетеси було важке дитинство. Батько загинув ще до її народження… їй довелося пережити важкі повоєнні роки. Щоб не померти з голоду, Ганна збирала на стерні колоски.

До школи дівчинка ходила кожного дня за 6 км.

Вірші почала складати, ледве навчившись читати. А публікувати їх почала з 1966 року. Їй тоді було 25 років.

Була одружена два рази.

Була знайома з Олесем Гончаром.

Ганна Чубач багато подорожувала. Була в Америці, в Німеччині, на Кубі. Зустрічалася з Фіделем Кастро, його братом. Улюблене місто в Європі – Прага.

Вона автор близько 60 книжок для дорослих і дітей, понад 500 пісень, музичної абетки «Алфавітні усмішки», композитором якої є Олександр Білаш, музичної казки «Пані Киця» та багатьох ілюстрованих оригінальних абеток.

Її творчість занесено до світової скарбниці «Література ХХI століття». Ганна Чубач – лауреат всеукраїнських літературних премій імені Павла Усенка, Марусі Чурай, С. Гулака-Артемовського та міжнародної премії «Дружба». Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.

Оцініть статтю
Додати коментар