“Говорюща риба” головні герої казки Емми Андієвської є прикладом для того, як поводити себе, а як не слід. Переказ твору та аналіз “Говорюща риба” допоможуть згадати сюжет твору.
Головні герої твору “Говорюща риба”
- говорюща риба
- рибалка – друг говорющої риби, небалакучий. Йому не щастило з уловом, дружина часто докоряла йому. Чоловіку подобалося спілкуватися з рибою, тому він запросив її у гості.
- дружина рибалки – жінка заклапотана домашніми справами, не зрозуміла, що риба була незвичайною.
- батьки балакучої риби
- рибна спільнота
“Говорюща риба” характеристика героїв
Характеристика говорющої риби
Говорюща риба з казки Емми Андієвської мала добре серце, але була “соромом родини”, бо не мовчала як інші. Тому її вигнали з риб’ячої громади. Але героїня привітна, щира, добра, вірна, готова допомогти іншим. Надмірка балакучість є її недоліком, навіть якщо не було співрозмовника, то вона говорила сама з собою.
Рибі пощастило, коли вона зустріла рибалку. Вони почали товаришувати. На жаль, через свою довірливість говорюща риба загинула на сковорці дружини рибалки. Рибалка був невдахою: йому не щастило з уловом, дружина постійно сварилася, докоряла чоловікові. Та говорюща риба розуміла чоловіка краще, ніж люди, і стала допомагати. Добрий рибалка не здивувався зустрічі з балакучою рибою, став їй другом. Він дослухався до порад риби і був щасливий приятелювати з нею.
Коли рибалка спіймав багато риби, він вирішив віддячити говорющій рибі й запросив її в гості. Чоловік так і не дізнався про смерть подруги, тому довго чекав її біля річки.
Риси характеру Говорюща риба: добра, привітна, щира, наївна, весела, допитлива, вперта, вірна, співчутлива, наполеглива.
Цитатна характеристика риби з твору “Говорюща риба”
- «допомагала рибалці вибирати добрі місця для ловитлі»
- «яка розкіш вимовити слово»
- народилася «серед табунів мовчазної риби»
- без голосу «вона стала такою, як і решта її бра тів й сестер»
- «крім балакучості й доброго серця, була ще дуже молодою»
- «я не вилов, …я приятель вашого чоловіка»
“Говорюща риба” характеристика рибалки
Друг риби, якому не щастило з уловом. Мав дружину, яка часто сварила його. Він не злякався першої зустрічі з рибою і потоваришував з нею. Вона його розуміла, вислуховувала. Він прислухався до порад балакучої риби. Коли рибалка зміг збільшити улов, завдяки порадам риби, він запросив її у гості. Рибалка так і не дізнався про смерть єдиної подруги, тому довго чекав її біля річки. Він сумував за нею. Це свідчить про його велике серце.
Риси характеру рибалки з твору “Говорюща риба”: добрий, відданий, співчутливий, терплячий, чуйний, дивакуватий, самотній.
Характеристика жінки з твору “Говорюща риба”
- гримнула на дітей, щоб не галасували, бо їй «ніколи вгору глянути»
- дорікає чоловікові, що він «навіть вилову не здатен донести до хати»
- «з ранку до вечора не стуляла щелепів, так багато говорила сама»
- вважає, що в неї «недолугий чоловік»
- «від влас ної балаканини не почула риб’ячих слів»
Дружина рибалки – звичайна жінка, втомлена та заклопотана домашніми справами. Вона часто свариться з чоловіком, бо невдоволена матеріальне положенням їх родини. Між нею та чоловіком не було розуміння та підтримки. Жінка не звернула уваги на привітання риби, яка прийшла в гості, і кинула рибу на пательню.
Риси характеру дружини рибалки: недбала, байдужа, егоїстична.
Образ батьків балакучої риби
- «шановані риб’ячою громадою»
- «незручно.., що вони належать до одної родини»
- «сподівалися, що з віком… балакущість мине»
дуже дякую дуже виручили
лист до рибалки що можна написати
Виручили, але можна додати образ рибалки?
Він є . Ось:
https://dovidka.biz.ua/wp-content/uploads/2015/10/obraz-ribalki.jpg