Григорій Распутін цікаві факти з життя Ви дізнаєтеся в цій статті.
Григорій Распутін цікаві факти
Григорій Юхимович Распутін народився в селі Покровському Тобольської губернії в 1869 році.
У дитинстві Распутін був дуже хворобливим хлопчиком, коли став паломником при Верхотурському монастирі – з головою занурився в релігію. У 1893 році подорожував по Росії з метою відвідати якомога більше святих місць. Він був на горі Афон у Греції, в Єрусалимі та інших місцях.
У 1890 році одружився на паломниці-селянці Парасці Дубровиній, яка народила йому трьох дітей.
У 1904 році переїхав до Петербурга, де відразу здобув славу «божого старця» і дуже віруючої людини. Чутки про релігійну знаменитість дійшли і до імператриці. Перша зустріч з Миколою II сталася 1 листопада 1905 року.
Вплив на царську сім’ю Распутін придбав перш за все тим, що допомагав маленькому спадкоємцю престолу Олексію боротися з гемофілією, перед якою медицина була безсила.
Уже в 1903 році на Распутіна вперше донесли – ніби він розважається з багатьма жінками «в лазні», але справа здали в архів. По Петербургу ходили чутки, що на квартирі Распутіна постійно відбуваються розпусні оргії і нібито він містить там цілий «гарем». Невідомо, що приваблювало жінок. Очевидці говорили про пекучі, які пронизують очі Григорія, про його гіпнотичний погляді. Напевно, все-таки було в цій людині щось незвичайне.
У 1907 році почалося розслідування у справі про «лжевчення». В результаті справу закрили. Також Распутіна звинувачували в тому, що він лікує людей без наявності спеціальної медичної освіти і диплома.
Распутін користувався великою популярністю навіть у знатних дам. При цьому він любив вести себе з ними фамільярно, йому подобалося принижувати і ображати їх. Не соромлячись, міг вщипнути або поцілувати жінку на очах у чоловіка.
Цариця Олександра Федорівна ставилася до Распутіну дуже прихильно, навіть власноруч вишивала йому сорочки.
У 1912 році за Распутіним встановили зовнішнє спостереження, яке тривало аж до його смерті.
Так як довести вину «божого старця» законним шляхом не вдалося, противники Распутіна почали вести проти нього масштабну кампанію в пресі. Писалися статті в газетах і навіть видавалися спеціальні брошури, які звинувачували його в «хлистовстві» і розпусті, навіть були написані листи подібного змісту членам царської сім’ї.
29 червня 1914 року на Распутіна було скоєно перший замах. Його важко поранили ножем в живіт.
За життя Григорій Распутін говорив, що поки він живий, буде жити і імператорський рід.
У 1916 році була влаштована масштабна змова, і 17 грудня Распутіна все-таки вбили. Відомості про вбивство суперечливі, свідчення були заплутані і змінювалися вбивцями кілька разів. Смерть наступила в результаті декількох пострілів в печінку, нирку і голову.