Гризуни

мишка опис Біологія

Реферат на тему “Гризуни” по біології коротко розповість багато корисної інформації про цей вид ссавців. Розповідь про гризунів можна доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про гризунів

Гризуни відносяться до класу ссавців і є найчисленнішим загоном тварин. Особливість гризунів – наявність пари різців, які виділяються і розділені на обох щелепах діастемою. Тварини поширені практично у всьому світі, крім Антарктики і невеликої кількості островів.

Коротка характеристика гризунів

У сучасних гризунів тіло невеликого розміру. Середній розмір тварин становить 50 см. Але бувають зовсім маленькі і просто величезні представники. Наприклад, капібара може досягти 90 кг, а довжина тіла цієї тварини становить 130 см. Археологічні розкопки показали, що в давнину окремі види досягали у вазі до 1500 кг.

Головна ознака гризунів – наявність різців. Їх по дві пари на нижній і верхній щелепі. Вони постійно ростуть і заточуються самостійно. Ці зуби досить міцні. Форма тулуба і кінцівок у різних форм відрізняється. Так, стрибаючі гризуни мають добре розвинені і потужні задні кінцівки. Риючі гризуни мають обтічну форму тулуба і великі кігті на сильних, передніх лапах. Гризуни, які можуть літати мають складку шкіри на боці. Також представники загону розрізняються довжиною хвоста. У одних його немає, а у інших тварин він більше, ніж довжина тіла.

Різні види гризунів проявляють активність в різний період часу – вночі, тільки вдень, або і вдень і вночі. Пересуваються також різноманітно: піщанки бігають, тушканчики стрибають, капібари і бобри плавають, летяги планують в повітрі.

У всіх представників загону прекрасно розвинені нюх і слух. Між собою звірята спілкуються за допомогою запаху, який виділяється спеціальними пахучими залозами і найрізноманітнішими звуками.

Чим харчуються гризуни?

Гризуни, в основному харчуються їжею рослинного походження: стеблами, листям, корінням і корою. Також існують і всеїдні представники, які харчуються більш різноманітно: хробаки, комахи, дрібні хребетні тварини, яйця птахів. Серед гризунів є ті, які харчуються комахами і є м’ясоїдними. Водні гризуни люблять поласувати ракоподібними і рибою.

Як розмножуються гризуни?

Гризуни відрізняються високою народжуваністю. Так вони підтримують свою популяцію навіть в несприятливих умовах. Наприклад, сірий щур вже приносить потомство в двохмісячному віці. І причому кожен місяць народжується більше 10 малюків. Миші-полівки народжують до 13 разів на рік.

Цікаві факти про гризунів

На Філіппінах живуть найбільші щури.

Щури, перебуваючи під водою, можуть дихати 2 хвилини.

Щур, впавши з 5-типоверхового будинку, не отримує ушкоджень.

У Мексиці мешкає найменший хом’як – карликовий.

У разі небезпеки африканські миші скидають шкіру.

Сподіваємося, що доповідь про гризунів допомогла дізнатися все про цих тварин. А своє повідомлення про гризунів Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар