Хімічний склад чаю

Поради

Хімічний склад чаю

Розумне споживання чорного чаю (не більше 10 чашок по 150 мл ароматного напою в день) допоможе підтримати організм в тонусі. Причому, стимулююча дію буде більш пролонгована, в порівнянні з кавою. Ароматний напій здатний повернути сили і бадьорість після стресів і важких робочих буднів. Кофеїн в чаї підтримає роботу серця, нирок і травної системи. Ще одна корисна речовина, присутня в чаї – тінін гальмує дію кофеїну і, в свою чергу, допомагає втамувати спрагу.

Багатий катехинами (речовини, що володіють антиоксидантними властивостями), чорний чай зміцнює судини, попереджає крововиливи і захищає організм від впливу радіації, а завдяки вмісту великої кількості фтору, ефективно захищає зуби від карієсу.

Крім того чорний чай покращує засвоюваність вітаміну С, отже, служить для профілактики і лікування інфекційних захворювань, тому з давніх часів лікарі рекомендують при застуді пити чай з лимоном.

Протипоказання

Не рекомендується приймати чорний чай, особливо в другій половині дня, тим, хто страждає зайвою збудливістю або підвищеною дратівливістю. Тонізуючий напій протипоказаний гіпертонікам. Якщо приймати його занадто багато або занадто міцно завареним він може стати причиною запорів і викликати загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, запаморочення, погіршення зору.

Цікаво про чай

Чорний чай відрізняється від інших сортів способом обробки. Чайне листя піддається ферментації, набуваючи темний колір і вишуканий аромат, повний найрізноманітніших відтінків – від нот горіха до несподіваних квіткових букетів. Цей процес займає до місяця. Потім листя, окислені на 80%, сушаться при посиленій циркуляції гарячого повітря. В результаті ароматичні речовини консервуються всередині листа, і його істинний запах виявляється тільки під час заварювання.

Оброблений таким чином, чай заслужив величезну популярність в світі не тільки завдяки чудовим смаковим і тонізуючим властивостями, але і тому, що стійко переносив тяготи тривалих транспортувань, і не змінюючи свого аромату і якостей міг зберігатися роками. Саме чорні сорти займають левову частку, до 90%, в світовому виробництві чаю.

Оцініть статтю
Додати коментар