“Хлопчик в смугастій піжамі” характеристика героїв

Хлопчик в смугастій піжамі характеристика героїв 7клас

“Хлопчик в смугастій піжамі” характеристика героїв Бруно та Шмуля, та інших героїв твору Джона Бойна допоможе розкрити їх образи, визначити спільні та відмінні риси характеру.

“Хлопчик в смугастій піжамі” характеристика героїв

“Хлопчик в смугастій піжамі” характеристика Бруно

Головний герой роману. Бруно — дев’ятирічний німецький хлопчик, який сумує за життям і друзями, яких він залишив у Берліні після того, як його сім’я несподівано переїхала до Польщі через роботу його батька.

Риси характеру: розумний, любить читати, допитливий, спокійний та неконфліктний.

Бруно відчуває особливу прихильність до пригодницьких історій, і хоча він зазвичай дотримується суворих правил батьків, час від часу порушує їх, щоб досліджувати навколишній світ. Він відчуває страх перед суворим батьком, але поважає його.

Бруно інтуїтивно відчуває, що новий дім його родини в таборі Out-With (Аушвіц) є «найсамотнішим місцем у світі», він не розуміє, що це таке насправді і що там відбувається. Він не розуміє, чому колючий паркан стоїть так близько від їх будинку або чому там розміщено так багато солдатів. Він також не розуміє, хто такі люди по той бік паркану і чому всі вони носять однакові смугасті піжами. Хоча Бруно зрештою дізнається, що паркан існує, щоб відокремити групу людей, відомих як «євреї», від таких, як він і його сім’я, ця інформація залишається для нього незрозумілою.  До кінця роману, коли він трагічно гине в нацистській газовій камері, Бруно не розуміє справжньої мети того табору.

У Бруно відсутні упереджені уявлення про німців, євреїв та будь-які істотні відмінності між ними. Саме ця відсутність формальних упереджень дозволяє Бруно подружитися зі Шмулем, єврейським хлопчиком, якого він зустрічає одного дня, гуляючи вздовж огорожі. Завдяки цій дружбі Бруно  починає помічати власну егоїстичну поведінку та вчиться дивитися на речі очима Шмуеля. Навіть коли роман наближається до свого трагічного завершення, Бруно демонструє почуття співчуття та відповідальності за свого друга.

“Хлопчик в смугастій піжамі” характеристика Шмуля

Шмуель – дев’ятирічний хлопчик у смугастій піжамі, який живе за колючим дротом. Шмуель належить до родини польських євреїв, які були заарештовані німецькими військами та ув’язнені в таборі. Шмуель та Бруно випадково знайомляться, починають дружити.

Шмуель мав великі очі кольору солодкої карамелі. Білки були дуже білі, й коли хлопчик подивився на нього, то Бруно здалося, що на його обличчі нічого немає, крім величезних засмучених очей».

Шмуель та Бруно зустрічаються майже щодня та розмовляють про своє життя по обидві сторони паркану. Протягом їхньої дружби Шмуель худне й слабшає, а його дід і батько зникають.

Окрім постійного голоду та його виснажливого впливу на організм, Шмуель бореться зі страхом і депресією. Будучи дев’ятирічною дитиною, він не розуміє чому його народ страждає. Для Шмуеля його дружба з Бруно дає йому перепочинок від суворої реальності життя в таборі.

Батько Бруно – Ральф

Батько є військовим офіцером. Він керує табором Out-With (Аушвіц) у Польщі. Чоловік вірний Рейху, він твердо вірить у культурну та політичну перевагу Німеччини та в праведність своєї праці на користь «батьківщини». На своїй посаді коменданта він демонструє велику владу та авторитет, але його професійні обов’язки викликають напругу в його сім’ї. Хоча він любить своїх дітей, у нього здебільшого холодні та суворі стосунки з ними.

Мати Бруно – Ельза

Красива та емоційна жінка. Вона піклується про своїх дітей. Її обурює непохитна відданість чоловіка своїй кар’єрі, і хоча вона підкоряється, коли його робота вимагає від сім’ї покинути Берлін, вона все більше розчаровується у своїй новій реальності. Їй не подобається сусідство з табором.

  • Гретельсестра Бруно

Дівчина на три роки старша за Бруно. На початку твору вона грається ляльками. Але переїзд до Польщі, змінює її. Вона переймається ідеологією, нав’язаною вчителем історії. Дівчина викидає свої ляльки, вішає на стіну портрет Гітлера та карту Європи, на якій відмічає просування німецької армії. Гретель розділяє горе свого брата про від’їзд із Берліна. Між ними теплі стосунки. Дівчинка важко переживає втрату брата.

  • Лейтенант Курт Котлер

Німецький солдат. Лейтенант Котлер — красивий молодий солдат, який працює на батька в таборі. Він виявляє надмірну жорстокість до євреїв у таборі, і Бруно стає свідком того, як він убиває собаку. Бруно ненавидить заступницький тон, з яким лейтенант Котлер говорить з ним, і він також ненавидить те, як його сестра фліртує з солдатом. Лейтенанта Котлера мало цікавить Гретель, він фліртує з її матір’ю.

  • Павел

В’язень Аушвіцу, літній єврей, ув’язнений у таборі. Раніше він був лікарем, але тепер змушений обслуговувати сім’ю Бруно.

  • Бабуся Бруно

Матір батька Бруно. Бруно любить її і дуже сумує за нею після того, як його сім’я переїхала до Out-With (Аушвіц). Бабуся близька з онуками, але вона зневажає роботу свого сина та голосно заявляє про своє розчарування в його політичних уподобаннях.

  • Дідусь Бруно

Він усе життя керував рестораном у центрі Берліна. На відміну від бабусі, дідусь пишається успіхами сина в нацистській партії.

  • Пан Ліст

Вихователь Бруно і Гретель. Герр Ліст щодня приїжджає до табору Out-With (Аушвіц), щоб вчити Бруно та Гретель, які не мають доступу до школи. Він суворий вчитель, який наголошує на важливості вивчення історії та географії.

Джон Бойн “Хлопчик в смугастій піжамі” скорочено аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ліза

    дякую ви дуже допомогли

    Відповіcти