Хто такий холерик?

Психологія

Хто такий холерик?

Холерик – це темперамент у класифікації Гіппократа. Для холерика властиві високий рівень нервово-психічної активності та енергії дій, різкість і поривчастість рухів, сильна імпульсивність та яскравість емоційних переживань (переважають процеси збудження над гальмуванням).

Відмінною рисою такого типу темпераменту, як холерик є енергійність. Поставивши нову мету перед собою, холерик відразу починає діяти, і швидко добивається бажаного результату.

З самого раннього дитинства холерики відчувають себе господарями становища. Вони люблять командувати, і першими людьми, хто потрапляє під їхній вплив стають їх власні батьки. Дитина буде годинами вередувати, капризувати і плакати, поки не отримає того, чого хоче. Такі діти нікого не слухають і змушують батьків танцювати під свою дудку. Однак, ні у одного з інших типів темпераменту Ви не побачите настільки щиру посмішку, сміх, радість і любов. Така дитина відразу завойовує серця батьків, стаючи кумиром всієї родини.

Опис Холерика

Уміння вести за собою є вродженим. Чітке бачення своєї мети, прагнення до домінування і приголомшлива організованість допомагають холерикам швидко побудувати успішну кар’єру.

Холерики найчастіше йдуть в політику, юриспруденцію або фінансову сферу. Вони є природженими стратегами, однак, найчастіше, їм не вистачає терплячості і такту. Холеричні особистості вміють швидко аналізувати ситуацію і миттєво приймати складні рішення. Досить важко уявити холерика похмурим і байдужим. Ці люди завжди на коні. Вони завжди знають чого хочуть, і як цього домогтися. Також варто відзначити таку якість, як благородство, яка притаманна холерикам. Вони не терплять несправедливість, готові прийти на допомогу або пожертвувати гроші, на порятунок рідкісних тварин.

В силу свого характеру, такі люди ставлять інших нижче себе, так як просто не розуміють, як можна жити інакше. Як можна не бути таким енергійним, як можна так довго вирішувати цю проблему, як можна грати за чужими правилами – часті питання, що виникають в умах холериків.

Холерики часто страждають від самотності, і це пов’язано з нездатністю оточуючих йти з ним в ногу. Більшість не витримує темп життя холерика, і припиняє суперництво. Однак схильність до домінування і лідерства заважає холерикові діяти абсолютно самотньою. Йому завжди потрібна команда, допомога. «Один у полі не воїн» – цей вислів, як раз може бути застосовано до холерикам. Цих людей варто порівняти з диригентами. Диригент вище всіх, він керує оркестром, однак без музикантів він просто любитель музики.

Як визначити холерика?

Завдяки високому показнику психічної активності, стрімкості, енергійності дій і швидкого темпу, даний тип особистості залишає позаду всіх суперників. Швидкість його мислення дозволяє розділяти завдання на окремі частини, оцінювати здатності однодумців і розподіляти завдання. Повільним і лінивим людям холерик дасть нескладне і не термінове завдання, приклавши всі зусилля до того, щоб ніхто не залишився без роботи. Однак найважливішу і відповідальну частину зробить сам, так як просто не зможе повністю довіритися стороннім. Через це в житті холерика часто виникають конфлікти, оскільки мало хто готовий все життя займати другорядні ролі.

Холерик ніколи не боїться критики і його зовсім не хвилює, що про нього подумають оточуючі. Перед його очима тільки мета, а в його серці тяга до перемоги. Холерик потребує друзів, так як на дружбу у нього просто не залишається часу. Саме це і є причиною того, що холеричні особистості є успішними, багатими, шанованими, але самотніми людьми. Все своє життя вони витратили на досягнення цілей і створення матеріальної бази. Оглянувшись, розуміють, що зовсім одні, однак не впадають у відчай, тому що десь глибоко в душі вони припускали, що все цим і закінчиться, а починати нове життя вже пізно. Тому їх самотність можна розцінювати, як свідомий вибір.

Холерики, які створили власну сім’ю, так само є в ній лідерами. Чоловік холерик – це ідеальний чоловік, так як вся відповідальність за утримання і добробут сім’ї буде лежати на ньому. Однак холерикам слабкої статі в сім’ї доводиться нелегко. Жоден чоловік не зможе дозволити жінці домінувати в сім’ї, так як споконвіку главою сім’я є саме представник сильної статі. На цьому грунті в будинку нерідко виникають конфлікти.

Оцініть статтю
Додати коментар