Хурма: хімічний склад, калорійність, корисні властивості

Поради

Хурма (лат. diaspyros – «їжа богів » ) традиційно виростає в Китаї, саме звідти вона почала завойовувати світ – її почали вирощувати в усіх країнах Південно -Східної Азії.

Хімічний склад хурми

У таблиці наведені усереднені значення ( поживні речовини, вітаміни, мікроелементи) з розрахунку на 100 грамів продукту.

Харчова цінність хурми
хурма калорійність 63.0 кКал
Вуглеводи 15.3 гр
Жири 0.4 гр
Білки 0.5 гр
Вода 81.5 гр
Моно – і дисахариди 15.3 гр
Ненасичені жирні кислоти 0.1 гр
Харчові волокна 1.6 гр
Органічні кислоти 0.1 гр
Зола 0.6 гр
Хурма вітаміни
Вітамін А 1.2 мг
Вітамін B1 0.02 мг
Вітамін В2 0.03 мг
Вітамін C 15.0 мг
Вітамін PP 0.2 мг
Вітамін P мг
Хурма макроелементи
Залізо 2.5 мг
Калій 200.0 мг
Кальцій 127.0 мг
Магній 56.0 мг
Натрій 15.0 мг
Сірка 42.0 мг

Хурма корисні властивості для організму людини

Нижче наведено список чим корисна хурма:

1 . Хурма корисна при розладі травлення і шлункових захворюваннях.

2 . Вміщені в ній вітаміни запобігають захворюванню на рак, сприяють зменшенню крихкості судин.

3 . Також хурма має тонізуючі і сечогінними властивостями. Її вживання в їжу, заспокоює нервову систему, підвищує працездатність людини. А при застуді або кашлі рекомендують полоскання: одну хурму змішати з 3,5 столовими ложками теплої води.

4 . Хурма багата бета- каротином. Він покращує сприяє зміцненню зору і уповільнює процес старіння очей, також впливає на дихальну систему, перешкоджає розвитку бронхітів. Хурму рекомендують вживати завзятим курцям.

5 . Наявність в хурмі рослинного цукру і калію, дозволяє їй стабілізувати артеріальний тиск і зміцнювати стінки судин.

6 . Вміщені в хурмі мікроелементи активно впливають на обмін речовин. Магній і калій зміцнюють серцевий м’яз, йод позитивно впливає на роботу щитовидної залози.

7 . Листя хурми допомагають при кровоточивості ясен, гіпертонії. Приймайте протягом тижня 2 рази на день по чверті чайної ложки порошку, отриманого з розтертих листків хурми.

8 . Хурма має бактерицидну дію відносно кишкової і сінної палички, золотистого стафілокока.

9 . Цей фрукт можна використовувати навіть в косметичних цілях. Якщо Ви страждаєте від вугрів або у Вас пориста шкіра, рекомендується робити маски з м’якоті хурми і яєчного жовтка.

Також може надати хурма шкоду, так через свої в’яжучі властивості хурма протипоказана після операцій на шлунку або кишечнику, при спайковій хворобі та у випадках коли слабо працює травна система. З цієї ж причини навіть здоровим людям не варто захоплюватися недозрілими плодами.

Не рекомендують хурму вживати при цукровому діабеті, оскільки в плоді сконцентровано багато легкозасвоюваних цукрів. Через великий вміст цукрів має хурма протипоказання і у вживанні для людей, що страждають ожирінням.

У світі існує кілька сотень видів хурми, які відрізняються один від одного зовнішнім виглядом дерев і плодів, а також їх смаковими якостями і хімічним складом. В основному хурма виростає в тропічному кліматі. Найвідоміші види хурми – терпка кавказька, як і не терпка японська , солодка шоколадна ( корольок ).

Хурма – прекрасний антиоксидант, вона виводить з організму вільні радикали, які руйнують клітини нашого організму.

Так як хурма містить білки, вуглеводи і навіть жири вона прекрасно втамовує голод, а що містяться в ній клітковина і пектин виводять з організму токсичні речовини, що скупчилися в кишечнику. Глюкоза і фруктоза дають енергетичний заряд серцевому м’язі. Вітаміни в хурмі надають загальнозміцнюючу дію на організм при простудних захворюваннях.

Оцініть статтю
Додати коментар