Оптичний приціл дозволяє використовувати гвинтівку для більш точної стрільби на далекій відстані. Основні моменти вибору корисного приладу висвітлити експерти інтернет-магазину https://grandway.ua.
Що таке оптичний приціл
Якщо не заглиблюватися в складну тему оптики, це пристрій до довгоствольної зброї різних видів, що дозволяє покращити влучність пострілу завдяки властивостям оптичного скла наближати вид об’єктів у віконці прицілу.
Оптичний приціл використовується в усіх видах вогнепальної зброї:
- пневматичній
- автоматичній
- снайперській
- полювальній
- спортивній
- ігровій (дуже рідко)
Чим оптичний приціл краще за коліматорний
Насправді, той факт, що коліматорний приціл є самим лиш віконцем для погляду, не робить його гіршим, а оптичний – кращим, адже у кожного приладу є своє призначення.
“Чим менше відстань та простіше завдання, тим більше слід схилятися до вибору коліматорного прицілу. А оптичний найчастіше використовують силові структури, служби та армія. Але прості та напівпрофесійні пристрої, такі як, наприклад, приціли Discovery, підходять для будь-якого завдання стрілка – від спорту до полювання, тож серед цього асортименту знайдеться прилад і для вашої гвинтівки,” – розказали спеціалісти.
Як вибрати оптичний приціл
Зверніть насамперед увагу на кратність наближення об’єкта. Достатньо для традиційного полювання прицілу з кратністю 10, тобто це означає, що ви будете бачити об’єкт полювання у збільшенні у 10 разів. Іноді виникає потреба у збільшенні до 30-40 разів, коли ви плануєте полювання на маленькі об’єкти або на значній відстані, більше 500 м – гризуни або хижаки.
Також при покупці поцікавтеся, як швидко та зручно можна зробити налаштування – внести поправки до прицілу. За це відповідають коліщатко, що дозволяють навести приціл на різні цілі, залежно від відстані. Також допомагати буде бленда – загородка від сонячних променів, що дуже сильно заважають прицілюванню в оптичний приціл, фактично позбавляючи можливості бачити щось у нього.
Також поцікавтеся, скільки важить приціл, адже скло оптики має значну вагу порівняно з коліматорними прицілами. Добре, якщо приціл має підсвітку.
Як користуватися оптичним прицілом
Встановивши на гвинтівку оптичний приціл та знайшовши ціль пострілу, спробуйте визначити, скільки до неї відстань. Налаштуйте приціл до необхідного збільшення.
Далі, за допомогою налаштування коліщаток внесіть поправки на швидкість та напрям вітру. Якщо ви мисливець і не маєте часу на ручні налаштування для компенсації похибок прицілу щодо вітру можете просто відвести хрестик прицілу від цілі на необхідну висоту. Знання, як краще це зробити, приходить із досвідом. Деякі оптичні приціли мають вбудоване налаштування паралаксу, тобто показника, що визначає кут між віссю ствола та віссю приціла.
Для цивільного населення оптичний приціл є приємним доповненням до рушниці, адже, скажімо, для близького пострілу в зайця він не є необхідним. Утім, для тих, хто захоплюється зброєю та хоче відчути перевагу пострілів з оптикою, однозначно варто спробувати простий оптичний приціл.