Цікаві відомості про Індію, про її культуру, населення ви дізнаєтеся в цій статті.
Індія – держава в Південній Азії.
Індія: цікаві факти
Індія посідає сьоме місце за площею серед усіх країн світу.
За кількістю населення (1,2 млрд людей) Індія посідає друге місце в світі після Китаю. Майже 70% індійців проживають в сільських регіонах
Тадж-Махал – мавзолей-мечеть, символ Індії, заснований в 1632 році. Літакам заборонено літати над Тадж-Махалом.
Індійці в основній своїй масі не люблять купатися в морі, надають перевагу озерам з прісною водою і без хвиль. Жінки взагалі ніколи не купаються, принаймні в громадських місцях.
Близько 35% населення Індії живе за межею бідності. У багатьох індійців немає навіть власного будинку, тому вони ночують на вокзалах і вулицях міст. При цьому Індія – один зі світових лідерів за кількістю доларових мільйонерів: їх у країні більше мільйона.
Йога, настільки популярна зараз на Заході, з’явилася в Індії в III тисячолітті до нашої ери.
Корова вважається священною твариною. Індуїстам категорично забороняється їсти яловичину і всіляко ображати корів, тому ці тварини вільно ходять по вулицях індійських міст і заважають руху транспорту.
Дружини індійців практично ніколи не звертаються до чоловіків по імені – це неповага. Замість цього вони говорять фрази на кшталт «будь ласка, зверни на мене увагу» або «будь добрий, послухай мене».
Мабуть, найвідомішою індійської книгою є «Камасутра». Її автор, мудрець Малланага Ватсьяяна, насправді створив трактат про кохання, сімейне життя, суспільні відносини і мораль. Опис сексуальних практик і позицій займає всього лише одну п’яту частину книги. Цікаво, що в оригіналі «Камасутри» взагалі не було картинок!
Індійські закони забороняють вивозити рупії (місцеві гроші) за межі країни. На практиці більшість туристів порушує цей закон безкарно.
Індія – батьківщина шахів
Індуїзм – основна релігія Індії, друге місце займає іслам.
Одним з найулюбленіших видів спорту в Індії є крикет, привезений в країну англійськими колонізаторами.
Десяткова система числення була придумана в Індії. Крім того, саме індійці придумали поняття нуля і винайшли ті цифри, якими ми користуємося і зараз. Європейці їх запозичили в арабів, які встигли перейняти індійську систему запису чисел раніше, тому сучасні цифри ми називаємо «арабськими».
Колір жалоби в Індії – білий, тому якщо в сім’ї хтось помер, домочадці і родичі одягаються в білий одяг.
Територія Індії не розділяється на часові пояси, тому всі індійці живуть по загальнодержавному часі, хоч це не завжди зручно.
Ганг – священна річка в індійців. З нею пов’язаний один маловідомий, але дуже цікавий факт: в Гангу водяться акули! Більше того, Гангські прісноводні акули часто є людоїдами. Швидше за все, пристрасть до людської плоті з’явилося у цих риб через те, що в Ганг індуїсти скидають трупи.
До 1968 року в Індії офіційно дозволялося куріння марихуани.
На вулицях індійських міст часто можна зустріти чоловіків, що йдуть взявшись за руки. Найцікавіше, що вони не є геями – просто в Індії такий прояв почуттів між друзями вважається нормою.
У багатьох маленьких індійських кафе немає меню. Справа в тому, що їх відвідують в основному постійні клієнти, які і так відмінно знають, які страви там подають.
Алкоголю у вільному продажі немає, тобто він і не заборонений, але особливо не вітається – купити можна тільки в спеціально відведених місцях. У більшості кафе його також офіційно немає (іноді продають “з-під поли”), є тільки в ресторанах.
В Індії дуже багато вегетаріанців, які не вживають в їжу м’ясо, рибу і яйця. Більше того, місцеві вегетаріанці навіть не стануть їсти з того посуду, в якій готувалася тваринна їжа, або зберігати продукти в холодильнику, де лежало м’ясо! Тому в індійських містах можна зустріти кафе і ресторани з написом purevegetarian, що означає, що тут вегетаріанські продукти ніколи і ніяк не перетиналися з невегетаріанскими.
Цікавий факт: молоко індійці вважають вегетаріанським продуктом, так як при його отриманні тварина не гине.
Під час майже всіх індійських весіль на святковому столі немає ні м’яса, ні алкоголю, при цьому вибір солодощів і вегетаріанських страв просто величезний.
Одноразові стаканчики, в які розливають чай або каву у вуличних міні-кафешках, робляться з глини. Ніяких проблем з утилізацією: пара дощів – і все! Враховуючи те, що коштує такий посуд дешевше паперового і пластикового, залишається тільки здогадуватися, які копійки заробляють гончарі.
Найтяжче в Індії доводиться жінкам-вдовам. Вважається, що їх погана карма може нашкодити оточуючим, тому вдів всі уникають. Раніше навіть існував варварський звичай – «саті», за яким вдова повинна була піти за покійним чоловіком, вчинивши самоспалення.